/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ahlatcancel

Bitlis Ahlat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ahlat Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Ahlat kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ahlat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis iline bağlı bir ilçe olan Ahlat, Van Gölü’nün kuzeybatısında yer almaktadır. Kuzeyinde Bulanık ve Malazgirt ilçeleri, güneyinde Tatvan ve Bitlis, batısında Muş, doğusunda Van Gölü ve Adilcevaz ilçeleri yer alan ilçe geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreçte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ahlat kiralık daire arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede Urartu uygarlığının yaşamış olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. 1044 kilometrekarelik alana yayılmış olan ilçede Nemrut Volkan’ı yer almaktadır. İlçenin batısında Ahlat, doğusunda ise Süphan bulunmaktadır. Van Gölü’nün kuzey kıyısında yer alan ilçede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kışların oldukça erken bir dönemde başladığı bölgede yazlar kışlardan kısa geçmektedir. Yıllık yağışın fazla olduğu bölgede yeşil ve zengin bir orman bitki örtüsü yer almaktadır.

Ahlat Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomisi

Ahlat kiralık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılığa dayandığı bilgisine ulaşılan ilçede özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ön plandadır. Ahlat kiralık ev arayan vatandaşlar bölge ekonomik faaliyetleri içerisinde kümes hayvancılığı ve ticaret ile uğraşarak geçimlerini sağlayabilirler.

Ahlat Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 40 bin 806’dır. İlçe nüfusunun yüzde 52,40’ını (21 bin 381) erkek, yüzde 47,60’ını (19 bin 425) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ahlat kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 15 mahalle ve 26 köy bulunmaktadır. Ahlat kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Erkizan Mahallesi, Haraba Şehir Mahallesi, İki Kubbe Mahallesi, Kacer Mahallesi, Kale Mahallesi, Kırklar Mahallesi, Kulaksız Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kültür Mahallesi, Orta Mahallesi, Saray Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Tahtı Süleyman Mahallesi, Tunus Mahallesi, Akçaören Köyü, Alakır Köyü, Bahçe Köyü, Burcuyaka Köyü, Cemalettin Köyü, Çatalağzı Köyü, Çukurtarla Köyü, Develik Köyü, Kuşhane Köyü, Kırkdönüm Köyü, Kırıkkaya, Köyü, Kınalıkoç Köyü, Güzelsu Köyü, Gülgören Köyü, Dilburnu Köyü, Nazik Köyü, Yeniköprü Köyü, Uludere Köyü, Taşharman Köyü, Soğanlı Köyü, Seyrantepe Köyü, Serinbayır Köyü, Saka Köyü, Otluyazı Köyü, Nazik Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Bitlis Ahlat ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bitlis Ahlat’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ahlat Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.