/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güroymakcancel

Bitlis Güroymak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Güroymak Kiralık Daire Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Güroymak kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Güroymak Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Murat havzasının doğusuyla Van Gölü’nün batısında Muş Ovasının doğu ucunda, Doğu-Batı istikametinde bulunan iki dağ sırasının ortasındaki ovada bulunan bir ilçedir. Güroymak, 515 kilometrekare ile Bitlis’in en küçük yüzölçümüne sahip ilçesidir. İlçenin doğusunda Nemrut Dağı Krater Gölü bulunur. Güneyinde ise Kilhar Dağı bulunmaktadır. İlçenin bulunduğu topraklar tarih boyunca Muş Ovası ile aynı siyasi kaderi paylaşmıştır. 9. Yüzyıla kadar Mamigonyan Ermeni beyliğine tabi olmuş, daha sonra Bizans hakimiyeti altına girmiştir. Güroymak ilçesinin eski ismi olan ‘Norşin’ kelimesinin geldiği köken itibariyle de Ermenice Nor-Şen ‘Yeni Köy’ anlamındadır. Yerel halk Norşin ismini hala canlı tutmaktadır. Güroymak kiralık ev arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Ahlat ilçesi,
  • Kuzeybatısında Muş ili,
  • Güneyinde Bitlis Merkez ilçesi,
  • Güneybatısında Mutki ilçesi,
  • Güneydoğusunda ve doğusunda Tatvan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 47.742 kişidir. Bu nüfusun yüzde 48,55’i kadın, yüzde 51,45’i erkekten oluşur. Güroymak kiralık daire tutmayı düşünenler için ilçenin iklim özellikleri genellikle Akdeniz kara iklimi geçiş özelliğine benzemekle birlikte önemli değişiklikleri de bulunur. Kış mevsimi ve bahar mevsiminde özellikle yoğun sis nedeniyle güneşli gün sayısı oldukça azdır. Büyük tipi ve fırtınaların yaşandığı kış mevsiminde sıcaklık oldukça düşmektedir. Kış mevsimi soğuk ve yoğun kar yağışlı, bahar mevsimleri ise yağışlı geçer. Yaz mevsimi kısa ve ılık bir özelliktedir. 

Güroymak Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Bitlis’in Güroymak ilçesinde bulunan kiralık dairelerin piyasa bilgileri kısaca şöyledir;

  • Konutun ortalama yaşam alanı brüt 100 metrekare,
  • Ortalama olarak metrekare için kira fiyatı 4 Türk Lirası,
  • Konutların amortisman süresi 30 yıl,
  • 100 metrekarelik ortalama bir kiralık dairenin kira fiyatı 388 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. 

Tercih edeceğiniz konutun bulunduğu konuma, dairenin sahip olduğu iç ve dış özelliklere, bahçe ya da arsa alanı gibi pek çok farklı etkene göre kira fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Sizde istediğiniz kriterlere en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da Bitlis Güroymak’ta kiralık ev ilanlarına listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Güroymak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.