/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağlasuncancel

Burdur Ağlasun Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ağlasun Kiralık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Merak Edilenler

Ağlasun kiralık daire ilanları arasında size en uygun evi ararken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Ağlasun, Burdur’un bir ilçesidir. 1958 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir. 305 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1144 metre dolaylarındadır. Bölge göller Yöresinde yer alır. Etrafı dağlarla çevrelendiği için bölgenin iklimi de kendine özgüdür. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim tipi arasında geçişler görülür. bu sebeple ilçede geçiş iklimi hakimdir. İlçenin güney tarafında Bucak ilçesi, batı tarafında Burdur Merkez ilçesi ve Çeltikçi ilçesi, doğu ve kuzey tarafında Isparta ili yer alır.

İlçe Merkezindeki Cumhuriyet Meydanında yer alan Anıt Ağaç bin yıllık tarihi ile kendine hayran bırakır. 3 metre genişliğindeki bu ağaç birçok ziyaretçinin ilgisini çeker. İlçedeki dikkat çeken diğer bir yer ise Sagalassos Antik Kentidir. Bu antik kent ilçe merkezine 7 kilometre mesafede bulunur. Bölge pek çok uygarlık tarafından kullanılmıştır. En çok Romalılara ait eserler vardır. Bu antik kent günümüze en sağlam şekilde ulaşabilen nadir antik kentler arasındadır. Kentin içinde bulunan yapılar arasında Antik Tiyatro, Adrian Heykeli, Apollon Mabedi, Antoninler Çeşmesi, Neon Kütüphanesi, Helenistik ve Roma Su Kanalları ve Tiberius Dönemi Kapısı yer alır.

Ağlasun Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 8.537’dur. Bu nüfusun 4.278’i erkek ve 4.259’u kadındır. Oranlar isek nüfusun %50,11’ini erkekler ve %49,89’u kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılı nüfusu 8.255 kişiden oluşur. Bir sene içinde ilçe nüfusu küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı %3,42‘dir. Nüfus yoğunluğu 28’dir. Bu da ilçede kilometrekareye düşen insan sayısının 28’e denk geldiği anlamına gelir. İlçenin 6 mahallesi ve 9 köyü vardır. İlçenin en kalabalık mahalleleri; Sakarca Mahallesi ve Bala Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Kıraç Mahallesi ve Hamam Mahallesidir. İlçedeki konut sayısı 6.734’dür. İşyeri sayısı 781’dir.

Ağlasun Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölge Ekonomisi

Ev arayanlar arasında ilçeye ilk defa gelecek ziyaretçilerimiz olabilir. Bu ziyaretçilerimiz arasında ilçe ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bu sebeple ilçe ekonomisini sizler adına araştırdık. İlçe halkının geçim kaynaklarının başında tarım ve hayvancılık gelir. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; vişne, elma, kiraz, mısır, ceviz ve buğdaydır. Ayrıca ilçede alabalık yetiştirme tesisleri, asırlık çınarı ve gül bahçeleri bulunur. Siz de bu ilçede tarımla uğraşmayı düşünüyorsanız ya da kendisine ait bahçesi olan bir ev istiyorsanız Burdur Ağlasun da kiralık müstakil evler listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Ağlasun Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Ağlasun kiralık daire arayanlar arasında ilçenin ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmayan okuyucularımız için bu başlık altında ilçenin genel ulaşım imkanlarını paylaştık. İlçe şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktadır. Bu mesafe ilçe karayoluyla yaklaşık 40 dakika sürer. Ağlasun Isparta’ya 40 kilometre ve Antalya’ya 108 kilometre uzaklıktadır. İlçeye havalimanı ile ulaşım yoktur. Bölgeye en yakın havalimanı Isparta Süleyman Demirel Havalimanıdır. Bu havalimanı ilçeye yaklaşık 74 kilometre mesafededir. Bu uzaklık araba ile ortalama 1 saat 10 dakika sürer.

Ev arayışınız devam ediyorsa hayalinizdeki evlere EmlakJet sayesinde sadece bir tık uzaklıktasınız. Kriter ve isteklerinizi karşılayan o evi vakit kaybetmeden bulabilmek adına Burdur Ağlasun sahibinden uygun kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ağlasun Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.