/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bucakcancel

Burdur Bucak Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Bucak Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölge Hakkında Bilgiler

Bucak kiralık daire araştırma süreci içerisinde olan okuyucularımızın, daha bilgili bir biçimde aramalarına devam etmeleri amacı ile bu yazıyı hazırladık. Konut arayan her kişi, spesifik bir yer düşünüyorsa eğer o ilçe hakkında bazı temel bilgiler edinmelidir. Bu nedenle, bu yazımızda Bucak ilçesinin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi esas ilçe bilgilerine yer vermeyi unutmadık. 

Öncelikle Bucak ilçesi, Akdeniz Bölgesi'ne bağlı olan Burdur iline içerisinde bulunmaktadır. Burdur iline 44 kilometre mesafede yer almaktadır. Burdur-Antalya Karayolu üzerinde konuşlanmıştır. İlçenin etrafında bulunan komşu illerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Sütçüler ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Antalya ili bulunmaktadır.
 • İlçenin batı ve kuzey taraflarında ise Burdur il merkezi, Çeltikçi ve Ağlasun ilçeleri bulunmaktadır.

1926 senesinde, Bucak ilçesi Burdur iline resmî olarak bağlanmıştır. Aynı yılda, ilçeye bir de belediye teşkilatı kurulmuştur. İlçenin eski dönemlerde kullanılan ismi "Oğuzhan"'dır. Ancak Cumhuriyet zamanında gerçekleşen siyasi yenilikler ile birlikte, 1926 senesinde ilçenin ismi resmen "Bucak" haline gelmiştir. 

Bucak Kiralık Daire Arayışında Olan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

İlçe merkezi, ovaya doğru uzanmış halde duran bir vadinin tabanı ve iki yakasında kurulmuştur. Bu nedenle, bölgenin topografyası ikiye bölünmüştür. Burdur-Antalya Karayolu üzerinde, batı tarafta kalan ilçenin bir kısmı ovalık iken doğu yönünde kalan kısım, dağlık ve ormanlık bir alandır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.436 km2'dir ve denizden yüksekliği 820 metre olarak ölçülmüştür. Rakımdan ayrı olarak ilçenin ortalama yüksekliği 750 metredir.

İlçe sınırları içerisinde varlığını devam ettiren ormanlarda kızılçam, ardıç, sedir, meşe, kızılağaç ve incir ağacı görülmektedir. Bunlarla beraber, ilçe halkı Antep fıstığı ve zeytin de yetiştirmektedir. Yukarıda bahsedilen ovalık kesimin toprakları oldukça verimlidir. Bucak kiralık ev arayanlar için bu bölgede, pınar meşesi adındaki çalılıklar, bölgenin tepeciklerini kaplamaktadır. Bölgede pek çok coğrafi yapı vardır. Bunların bir türü de akarsulardır. Bucak'ta akarsu bakımından Onaç Çayı, Aksu, Kestel Çayı ve Kızılsu bulunmaktadır. Ancak ilçede doğal göl bulunmamaktadır.

Bucak Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Konut arayan her kişi için olduğu gibi, Bucak kiralık ev arayan okuyucularımız için de belirledikleri ilçenin nüfus özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, çok önemli bir yer teşkil eder. Çünkü bir bölgenin nüfus özellikleri, o bölgede var olan yaşam koşulları ve sakinlerinin refahı hakkında pek çok ipucu verir. Bu nedenden dolayı, bu yazımızda Bucak ilçesinin güncel nüfus bilgilerine de yer verdik. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonucunda çıkan verilere göre, Bucak ilçesinde toplamda 64.943 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,70'i erkek olup geriye kalan %50,30'luk oran, kadın nüfus tarafından oluşturulmuştur. Bucak ilçesinin nüfusu, on seneden beri oldukça düzenli ve tutarlı bir şekilde, yavaş yavaş artış göstermiştir. 

Bucak ilçesine bağlı olan toplamda 28 tane mahalle ve 35 tane köy bulunur. Bucak kiralık daire arayışında olan okuyucularımızın kolaylığı için, bu 28 mahalleyi aralarından tercih edilebilecek birkaç mahalleye düşürdük. O mahallelerin nüfusları en çoktan en aza olacak şekilde olan listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahalle, 
 • Mehmet Akif Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Konak Mahallesi,
 • Cami Mahallesi,
 • Sanayi Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi,
 • Alaattin Mahallesi,
 • Çavuşlar Mahallesi,
 • Yunus Emre Mahallesi.

Eğer Bucak Mehmet Akif Mahallesi kiralık ev gibi bölge içerisindeki konut arayışlarınız süresince danışmanlık hizmeti almak isterseniz bölgede bulunan emlakçılara veya Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bucak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.