/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Orhanelicancel

Bursa Orhaneli Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Orhaneli Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Orhaneli kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Orhaneli Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bursa’nın güneyinde yer alan ilçe engebeli düzlükler üzerinde bulunmaktadır. Ilıman Akdeniz ve Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçenin dağlık kesimlerinde kayın, kızılçam, karaçam, meşe, ardıç ormanları yer almaktadır. Orhaneli kiralık daire arayan kişiler ilçenin ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılığa dayalı olduğu ilçede tarım ürünü olarak çilek ve vişne meyveleri yetiştirilmektedir. Bölge ekonomisine büyük bir katkı sağlayan hayvancılık faaliyetlerinde koyun yetiştiriciliği önemli bir yer kaplamaktadır. Yer altı kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçeden krom, linyit, manyezit, asbest, dolomit, mermer, talk, kalsit, feldspat, siyenit, kireç taşı, olivin, demir madenleri çıkarılmaktadır.

Orhaneli Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Tarih Bilgisi

Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan bölge Doğu Roma Dönemi’nde piskoposluk merkezi olarak kullanılmıştır. 1325 yılında Osmanlı Beyliği’ne katılan ilçenin eski ismi Beyce idi. 1934 yılına kadar Beyce ismi ile gelen bölge 1934 sonrasında Orhaneli ismini almıştır. 1920 yılında Yunan işgaline uğrayan ilçe 1922’de işgalden kurtarılmıştır. Bursa Orhaneli kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Bölgede yer alan tarihi kalıntılar yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görmektedir.

Orhaneli Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 492’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,85’ini (9 bin 521) erkek nüfusu, yüzde 51,15’ini (9 bin 971) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Orhaneli kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 61 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Balıoğlu Mahallesi, Başköy Mahallesi, Belenoluk Mahallesi, Celepler Mahallesi, Çeki Mahallesi, Çınarcık Mahallesi, Çivili Mahallesi, Çöreler Mahallesi, Dağgüney Mahallesi, Deliballılar Mahallesi, Demirci Mahallesi, Dere Mahallesi, Dündar Mahallesi, Emir Mahallesi, Erenler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskidanişment Mahallesi, Fadıl Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Firoz Mahallesi, Gazioluk Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Girencik Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Göynükbelen Mahallesi, Gümüşpınar Mahallesi, İkizoluk Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Kabaklar Mahallesi, Kadı Mahallesi, Karabekirpaşa Mahallesi, Karaoğlanlar Mahallesi, Karasi Mahallesi, Karıncalı Mahallesi, Koçu Mahallesi, Kusumlar Mahallesi, Küçükorhan Mahallesi, Letafet Mahallesi, Mahaller Mahallesi, Nalınlar Mahallesi, Orta Mahallesi, Osmaniyeçatak Mahallesi, Sadağı Mahallesi, Semerci Mahallesi, Serçeler Mahallesi, Sırıl Mahallesi, Söğüt Mahallesi, Süleymanbey Mahallesi, Şükriye Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Topuk Mahallesi, Yakuplar Mahallesi, Yenidanişment Mahallesi, Yeşiller Mahallesi ve Yörücekler Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bursa Orhaneli ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bursa Orhaneli’de kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Orhaneli Kiralık Daire
Bursa Orhaneli Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Orhaneli Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Satılık Butik Otel
 • Afyonkarahisar Afyonkarahisar Merkez Hamidiye Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Çekmeköy Ömerli Mahallesi Satılık Villa
 • Bursa Yıldırım Güllük Mahallesi Kiralık Daire
 • Bingöl Yayladere Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.