/static/img/logo.svg
search
Ayvacıkcancel

Ayvacık Kiralık Daire

araması için 13 ilan bulundu

Ayvacık Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Ayvacık kiralık daire bakan okuyucularımıza yardımcı olmak için hazırladığımız araştırmada ilçenin turizminden kiralık daire fiyatlarına kadar birçok noktasına değindik. Ayvacık, Çanakkale’nin bir ilçesidir. 1928 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Anadolu’nun en uç noktası olan Bababurnu bu ilçededir. 78 kilometrelik sahil şeridine sahiptir. 874 kilometrekare bir yüzölçümüne sahiptir. Rakımı 270 metre dolaylarındadır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısı vardır. Volkanik plato üzerinde bulunur. Ayvacık’taki en büyük ova Tuzla Ovasıdır. Şehir merkezine 74 kilometre uzaklıktadır. İlçede Akdeniz ve Karadeniz ikliminin özellikleri görülür. Yaz mevsimi kurak ve sıcak iken, kış mevsimi serin ve yağışlı geçer.

Ayvacık Kiralık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Ayvacık tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgeyi ilk yerleşim yeri olarak kullananların Luviler ve Mysyalılar olduğu düşünülür. Daha sonra bölge Hititler, Lidyalılar, Persler, Büyük İskender İmparatorluğu, Bergama Krallığı, Romalılar ve Bizanslıların hakimiyet alanına girmiştir. İlçe tarihi güzellikleriyle adından söz ettirir. Hüdavendigar Camisi bunlardan bir tanesidir. 14. yüzyıla inşa edilen caminin yapımında Roma ve Bizanslılardan kalma kalıntılar da kullanılmıştır. Behramkale Köprüsünün de inşa tarihi 14. yüzyıldır. Tula Çayı üstünde yer alan köprü günümüzde kullanılmaz. Babakale de bölgede Osmanlılardan kalan diğer bir tarihi yapıdır. Suyolları ve çeşmesi bugüne kadar ulaşan eserlerindendir. İlçedeki antik kentlerden biri de Chryse Antik Kentidir. Apollon Smintheus Tapınağı kentteki en dikkat çeken yapıdır. Bu tapınak haricinde kentte Bizanslılar ve Romalılardan kalma eserler bulunmuştur. Assos Antik Kenti de bölgedeki diğer bir antik kenttir. Tarihi Milattan Önce 1.000 yıllarına kadar dayanır. Antik kentte birçok tarihi eser bulunmuştur. Ortasında akropol kısmı vardır. En yüksek noktasında ise Athena Tapınağı yer alır. Ketten günümüze kadar ulaşabilen yapılar arasında tiyatro, mezarlık, Athena Tapınağı, akropol ve nekropol kısımları bulunur.

Bölgede görmeniz gereken doğal güzelliklerden biri de Kaz Dağlarıdır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan bu yerde 30 akarsu bulunur. İlyada’da Bin Pınarlı Ada olarak anılır. Şahinderesi Kanyonu da bölgede bulunan bir diğer doğal cennettir. Bu kanyon dağdan aldığı çam kokulu havayı ovaya dağıtır. bölgenin oksijen kaynağıdır. Afrodit Kaplıcası da ismini Yunan Mitolojisindeki tanrıçadan alır. Kaplıcalardaki şifalı sular için birçok kişi bölgeyi ziyarete gelir. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmek için kısa süreliğine buraya gelmeyi düşünüyorsanız Çanakkale Ayvacık günlük kiralık daire ilanlarına sitemizden kolaya ulaşabilirsiniz.

Ayvacık Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 31.801 adet konut bulunur. Bu konutların başına düşen insan sayısı 1,3’tür. İlçede 4.342 adet de işyeri vardır. Bölgedeki kiralık dairelerin ortalama alanları 100 metrekaredir. Ayvacık kiralık daire fiyatları ortalama 976 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim kira 10 Türk Lirasına denk gelir. Alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama kiralık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 60 metrekare bir dairenin kirası 682 Türk Lirası,

  • 2+1, 90 metrekare bir dairenin kirası 882 Türk Lirası,

  • 3+1, 130 metrekare bir dairenin kirası 1.056 Türk Lirası ve

  • 4+1, 155 metrekare bir dairenin kirası 1.414 Türk Lirasıdır.

Kiralık daire arayışlarınızda yukarıdaki verilerden yararlanarak bütçenizi belirleyebilirsiniz. Siz de Ayvacık ilçesinin en çok tercih edilen kasabası olan Ayvacık Küçükkuyu kiralık yazlık denize sıfır ilanlarına ve diğer bölgelerindeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Faiz İndirimi Gayrimenkul Sektörünü C...

Faiz İndirimi Gayrimenkul Sektörünü C...

23 Ağustos 2019

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta ...

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta ...

22 Ağustos 2019

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

21 Ağustos 2019

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

20 Ağustos 2019

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

20 Ağustos 2019

Ayvacık Kiralık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.