/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayramiçcancel

Çanakkale Bayramiç Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayramiç Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için Bölge Hakkında Bilgiler

Bayramiç kiralık daire arayanlar için hazırladığımız bu ilçe rehberinde, her konut arayan kişinin bilmesi gereken temel bilgilere yer verdik. Bölgenin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi mühim noktalar içeren bu yazıyı okuduktan sonra bölge hakkında da daha fazla bilgi sahibi olup konut arayışınızda daha emin adımlarla gideceksinizdir. 

Bayramiç Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Bayramiç ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde kalan Çanakkale iline bağlıdır. Çanakkale ilinin güney tarafında kalmaktadır. İlçenin toplamda %63 gibi bir kısmı ormanlık alan ile kaplı arazidir. İlçede üretilmekte olan badem, şeftali, üzüm, zeytin, armut ve elma ürünleri ülke çapında meşhurdur. Yaz mevsimleri tipik Akdeniz ikliminde olduğu gibi sıcak ve kurak geçmekte iken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.275 km2'dir ve denizden yüksekliği yüz metre olarak ölçülmüştür. İlçenin etrafında bulunan komşu yerler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • İlçenin güney tarafında Balıkesir ili ve bu ile bağlı olan Edremit ilçesi ile Çanakkale iline bağlı olan Ayvacık ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu tarafında Çan ve Yenice ilçeleri bulunmaktadır. 
 • İlçenin kuzey tarafı tamamen Çanakkale ili bölgesi ile çevrili haldedir. 

Marmara Bölgesi'nin güneybatı yönünde kalan Bayramiç ilçesi sınırları içerisinde kalan en yüksek dağ Kaz Dağı'dır. Kaz Dağı ise ilçenin doğu tarafında kalmaktadır. Bundan sonra sırayla batı yönündeki Dede Dağı ve Çaldağ, kuzey yönünde Aladağ serisinden Kayalı Dağ bulunmaktadır. Bayramiç ilçesinin üzerinde bulunduğu toprakların her biçimdeki tarıma elverişli olan karakteristiğinin sebebi, Bayramiç-Ezine Ovası'nın kalın bir birikinti yani alüvyon tabakası ile kaplı olmasıdır. Bu ova ise Kaz Dağı'ndan akan akarsular ile beslenmekte olan Menderes Çayı'nın geniş bir taban vadisi üzerinde oluşmuştur.

Bayramiç Kiralık Daire Arayanlar için Bölgenin Kültürel Zenginliği

Genel olarak Çanakkale ili bölgesinde bulunan diğer ilçelerde olduğu gibi, Bayramiç ilçesi de tarihî bir zenginlik ile günümüze kadar gelmiştir. İlçe içerisinde mimari bakımdan oldukça önem taşıyan mekân bulunmaktadır. Yaşadığı yerde kültürel bir mirasın varlığına önem veren bazı Bayramiç kiralık ev arayan okuyucularımız için aşağıdaki listede bu mekânları sıraladık:

 • Hadımoğlu Konağı,
 • Tepe Cami (Hacı Bali Cami),
 • Karşıyaka Cami,
 • Taş Köprü,
 • Çarşı Cami,
 • Bayramiç Çeşmeleri,
 • Külcüler Kaplıcası.

Bayramiç Kiralık Daire Araştıran Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan araştırmalara göre, Bayramiç ilçesinde toplam 29.716 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,47'si kadın iken geriye kalan nüfus erkekler tarafından oluşturulmaktadır. Son on yıldan fazla bir süredir, bu nüfus çok yavaş ama istikrarlı bir biçimde düşüş göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,40 olarak tespit edilmiştir. Bölgenin neredeyse yarısı orta yaşlı nüfus tarafından oluşturulduğu için, ilçe içerisinde genç nüfus veya yaşlı nüfus dominantlığı görülmemektedir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine gelirsek ilçe içerisinde en çok ilkokul mezununa rastlanmaktadır. İlkokul mezunlarını lisans mezunlarını takip etse de üçüncü sırada okur-yazar olmayan kesim gelmektedir. 

Her ne kadar nüfusun büyük bir çoğunluğu Çanakkaleli olsa da başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden insanlar da bulunmaktadır. Bu insanlar çoğunlukla Balıkesir, Kars ve Erzurum illerinden göç etmiştir. Bayramiç ilçesine bağlı olan toplamda dört mahalle ve 75 köy bulunmaktadır. Mahalleler aşağıda sıralanmıştır:

 • Camicedit Mahallesi,
 • Camikebir Mahallesi,
 • Menderes Mahallesi,
 • Tepecik Mahallesi.

Eğer siz de Bayramiç Camicedit Mahallesi kiralık ev arayışlarınızı sürdürecekseniz bölgedeki emlakçılara veya sitemizdeki listeleme sayfalarına uğrayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bayramiç Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.