/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bigacancel

Çanakkale Biga Kiralık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Biga Kiralık Daire Arayanlara Özel Bilgiler

Biga kiralık daire arayışı içinde olan sevgili EmlakJet ziyaretçileri için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bu başlık altında derledik. Biga, Çanakkale’nin ilçelerinden biridir. İlçenin doğusunda Gönen, batısında Lapseki, güneyinde Çan ilçeleri bulunur. Kuzeyinden Marmara Denizine kıyısı vardır. Şehir merkezine 90 kilometre uzaklıkta yer alır. 1331 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Bölge Biga Çayı ile ikiye ayrılır. Bu iki kısmı birleştiren köprüyle beraber bölgede 8 köprü vardır. Bölge halkı tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlar. Tarıma dayalı sanayi de her geçen gün daha da gelişir. Şehrin kuruluş tarihi tam olarak bilinememektedir. Bir yangın sonucundan Karabiga’da yer alan asıl Biga’nın şu anki yerine geçtiği ve eski yerin bir türlü imar edilmemesi dolayısıyla da bu yerin geliştiği söylenir. Bu sayede halkın artık burada yaşadığı düşünülür.

Biga Kiralık Daire Bakanlara İlçe Turizmi

İlçe tarihi ve doğal güzellikleriyle adından söz ettirir. Özellikle Karabiga Kasabasında birçok kalıntı bulunur. Cenevizlerden kalma halk arasında Kaleler olarak isimlendirilen sur kalıntıları bunlara örnektir. Kemer Köyündeki Parion Antik Kentinde yapılan araştırmalar hala devam eder. Bölgede bulunan tarihi yapılar arasında MRG Hotel Binası, Halim Bey Konağı ve Ulu Cami dikkat çeker. Bölge kaplıcalarla son zamanlarda adından söz ettirmeye başlamıştır. Ayrıca yazlık turizmi ilçede gelişme gösterir. İlçedeki Kemer Köyü ve Aksaz Köylerinde denize girebilmek mümkündür. Ayrıca Fırıncık koyu, Şahmelek Koyu, Söğütlü yalı gibi çok sayıda koyda denize girmek mümkün. Bölgenin kıyı şeridinde çok sayıda yazlık evler ve siteler vardır. Kış ayları oldukça sakin olan bu yerler yaz aylarında gelen yazlıkçılarla beraber canlanır. Bu sebeple Biga kiralık yazlık arayışları tatil sezonunda oldukça fazladır.

Biga Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 90.576’dır. Bu nüfusun 45.341’i kadın, 45.235’i erkektir. Yüzde olarak nüfusun %50,06’ını kadınlar ve %49,94’ünü erkekler oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 90.788’dir. Bir sene içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında düşüş gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -%0,23’tür. Nüfus yoğunluğu 69’dur. İlçenin toplam 3 belediye, 14 mahalle ve 108 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Hamdibey Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Turan Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise; Çavuşköy Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, İğdelik Mahallesi, Zeytinlik Mahallesi ve Yalı Mahallesidir. Siz de en çok tercih edilen Biga Sakarya mahallesi kiralık daireler ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Biga Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki konut sayısının 51.308 olduğunu görürüz. Bu konutlara düşen kişi sayısı ise 2,65’tir. İşyeri sayısı 5.552’dir. Bölge bulunan kiralık dairelerin ortalama alanları 85 metrekareden oluşur. Biga kiralık daire fiyatları ortalama 740 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 9 Türk Lirasıdır. Alanına ve oda sayısına göre ortalama kiralık daire fiyatları ise;

 • 1+1, 55 metrekarelik bir dairenin kirası 663 Türk Lirası,

 • 2+1, 90 metrekarelik bir dairenin kirası 686 Türk Lirası ve

 • 3+1, 125 metrekarelik bir dairenin kirası 852 Türk Lirasıdır.

Ev kiralamak için bütçenizi belirlediyseniz istediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Biga eşyalı kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Biga Kiralık Daire
Çanakkale Biga Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Çanakkale Gelibolu Kiralık Daire
 • Çanakkale Lapseki Kiralık Daire
 • Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi Kiralık Ev
 • Çanakkale Merkez Kiralık Ev
 • Çanakkale Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.