/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozcaadacancel

Çanakkale Bozcaada Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Bozcaada Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölge Hakkında Tanıtıcı Bilgiler

Bozcaada kiralık daire arayanlar için araştıranlar için hazırladığımız bu ilçe rehberinde, konut arayan herkesin bilmesi gereken bilgileri kısa bir şekilde topladık. İlçenin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi ilçeyi tanımanıza yardımcı olacak bilgileri yazımızda okuduktan sonra ev arayışınızda daha emin adımlar atabileceksiniz. 

Öncelikle Bozcaada ilçesi, Türkiye'nin üçüncü büyük ve Ege Denizi'nde de Gökçeada'dan hemen sonra ikinci en büyük adadır. Çanakkale iline bağlı durumda olan Bozcaada ilçesi, ülkede il merkezleri hariç köy sahibi olmayan tek ilçedir. Anakaraya olan mesafesi yaklaşık altı kilometredir. İlçenin toplam yüz ölçümü 40 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 20 metre olarak ölçülmüştür. İlçeye ulaşım sağlanması için Çanakkale ilinin Geyikli Beldesi'nden arabalı vapurlar ile gerçekleşmektedir. Çanakkale il merkezinden otobüsler de ulaşım imkânlarını artırmaktadır. 

Bozcaada Kiralık Daire Arayanlar için Bölgenin Ekonomik Durumu

İlçede başlıca gelir getiren faktörler turizm ve bağcılık sektörleridir. Şarap üretimi, turizm ve balıkçılık oldukça yaygın olarak görülmektedir. Bağcılık sektörü o kadar geniş çaptadır ki adanın büyük bir kısmı bağlar ile kaplı vaziyettedir. Tarıma gelecek olursak eser miktarda da olsa meyve, baklagiller ve tahıl yetiştirilmektedir. Turistlere satılmak üzere, adada yetiştirilmiş gelincik çiçeklerinden eser miktarda yapılan reçel ve şerbetler de yan bir gelir sağlamaktadır. 

Turizm konusunda oldukça gözde bir yerdir. Bu nedenle Bozcaada günlük kiralık daire arayışında olanlar için birçok plaj bulunmaktadır. Bağbozumu Şenlikleri her sene yapılarak ilçeye ayrı bir canlılık katmaktadır. Rüzgar enerjisi kullanan nadir yerlerdendir. 

Bozcaada Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Nüfus, konut arayan bir insanın süreç içerisinde fikir sahibi olmak için bakması gereken ilk noktalardan bir tanesidir. Çünkü seçilen bir bölgenin nüfus özellikleri, o bölgedeki yaşam tarzını ve refah seviyesini direkt olarak etkilemektedir. Bu nedenle yazımızda Bozcaada kiralık daire arayan okuyucularımız için de bölgenin nüfus verilerine yer vermeyi unutmadık. 2018 yılında yapılmış olan araştırmaların sonuçlarına göre, Bozcaada ilçesinde toplamda 3.023 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %44,26'lık kesimi kadın olup geriye kalan %55,74'ü erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Bozcaada nüfus sayısı yaz mevsimlerinde büyük bir artış gösterse de bu artış geçicidir. Ancak geçici olması kayıtları etkilemekten geri kalmamıştır. Çünkü nüfusun artışında ya da düşüşünde düzenli bir örüntü görülmemektedir. Ancak son bir yılda diğer yıllara nispeten belirgin bir artış bulunmaktadır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %10,73 olarak tespit edilmiştir.

Bozcaada ilçesinde, yukarıda da belirtildiği üzere hiç köy bulunmamaktadır. Ancak ilçeye bağlı olan toplam iki adet mahalle vardır. Bozcaada kiralık ev arayışında bulunan okuyucularımızın aralarından tercih edebilecekleri mahallelerin listesi aşağıdaki gibidir:

  • Alaybey Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi.

Bozcaada Cumhuriyet Mahallesi kiralık ev arayan okuyucularımız, konut araştırma süreçlerinde danışmanlık hizmeti almak isterler ise bölgede bulunan yerli emlakçılara uğrayabilir ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Bozcaada Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.