/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çancancel

Çanakkale Çan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çan Kiralık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Çan kiralık daire ilanları arasında dolaşırken bölge hakkında merak ettikleriniz olabilir. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla hazırladığımız yazıda ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çan, Çanakkale’nin bir ilçesidir. İlçe halkının geçim kaynaklarını tarım ve hayvancılık, linyit kömürü yatakları, seramik sanayi ve Çan Termik Santrali oluşturur. Bölge doğal kaynak bakımından oldukça zengindir. İlçede kaolin, feldspat ve linyit kömürü yatakları vardır.

Çan Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

İlçenin doğusunda Yenice, kuzeyinde Biga ve Lapseki, batısında Çanakkale Merkez, güneybatısında Bayramiç ilçeleri yer alır. Engebeli bir arazi yapısına sahiptir. En yüksek noktası Ağı Dağıdır. 887 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçedeki ovalar tepeler ile su kenarları arasında bulunur. İlçenin başlıca ovaları Bahadırlı Ovası, Karakoca Ovası ve Helvacı Ovasıdır. İlçedeki en önemli akarsu Kocabaş Çayıdır. Bu akarsu yaklaşık 90 metre uzunluğuna sahiptir. Türkmen Deresinden doğan akarsu ilçeyi geçerek Marmara Denizine dökülür. Akarsuyun önemli kolları; Kaz Dere, Yuvalar Deresi, Dereoba Deresi, Gölcük Deresi, Soğuksu Deresi ve İnceçay Deresidir. Bölgede Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yıllık yağışı 600 – 850 mm’dir. En çok yağış kış ve bahar aylarında düşer. En düşük sıcaklığı –11,5 derece ve en yüksek sıcaklığı 38,7 derecedir. İlçe topraklarının yarısını ormanlık alanlar oluşturur. Bu ormanlarda genellikle gürgen, karaçam, kayın, meşe, kestane, köknar ve akçam ağaçları bulunur. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Çanakkale çan kiralık ev ilanlarına sitemizden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Çan Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 48.215 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,81’ini kadınlar ve %50,19’unu erkekler oluşturur. Bölgedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 senesinde bölgede yaşayan kişi sayısı 48.331’dir. Bir sene içerisinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında düşüş gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -%0,24’dür. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen insan sayısı 53’tür. İlçenin 2 belediyesi, 9 mahallesi ve 65 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Karşıyaka Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Fatih Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Süle Mahallesi, Çakmakçayır Mahallesi ve Seramik Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde kendi bahçesi olan bir ev arıyorsanız Çan müstakil kiralık ev ilanlarına sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Çan Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 26.638’dir. Konut başına düşen insan sayısı 2,65’tir. İlçede yer alan işyeri sayısı ise 2.783’dür. Bölgede bulunan evlerin ortalama alanları 92 metrekaredir. Çan kiralık daire fiyatları ortalama 705 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekareye düşen ortalama kira fiyatı 8 Türk Lirasıdır. Oda sayıları ile alanlarına göre ortalama kiralık daire fiyatları da aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 60 metrekarelik bir dairenin kirası 637 Türk Lirası,

  • 2+1, 95 metrekarelik bir dairenin kirası 671 Türk Lirası ve

  • 3+1, 120 metrekarelik bir dairenin kirası 749 Türk Lirasıdır.

Kiralık daireler için bütçenizi belirlerken yukarıda yer alan verilerden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip olan evi en kısa sürede bulmak EmlakJet sayesinde çok kolay. Çanakkale Çan kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Çan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.