/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ezinecancel

Çanakkale Ezine Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Ezine Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Ezine kiralık daire arıyorsanız bu yazıda, konut ararken bölge hakkında bilinmesi yararlı olacak noktalar bulacaksınız. Seçtiğiniz bölge hakkında daha önceden bilgi sahibi olmanız gerekir çünkü böylelikle daha emin adımlarla ve tercihlerle konut arayış yolunuza devam edebilirsiniz. Bu nedenle bu yazımızda Ezine ilçesinin ekonomik durumu, coğrafi özellikleri ve nüfus karakteristikleri gibi bölgeyi tanımlayacak temel bilgilere yer vermeye çalıştık.

Öncelikle Ezine ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Çanakkale iline bağlıdır. Çanakkale şehrinin, Çanakkale il merkezi dahil olmak üzere en büyük ve gelişmiş beşinci ilçesi konumundadır. Çanakkale il merkezine olan mesafesi yaklaşık 42 kilometredir. 

Ezine Kiralık Daire Araştıran Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Ezine ilçesinin üzerinde bulunduğu arazi, ikinci zamanda yani mezozoik çağda ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bölge içerisinde kireç taşı, kurşun, mermer ve demir gibi madeni kaynaklar mevcuttur. Aynı zamanda Ezine bölgesi geniş bir volkanik alanı da kapsamaktadır. Ancak ilçe, düz bir alana yani bir ovaya yerleşmiştir. Üzerinde bulunduğu ovanın batı, güney ve kuzey tarafları hep alçak tepeler ile doludur. En yüksek tepeler arasında Zambak Tepe ve Çığrı Tepe bulunur. Kaz Dağlarının kuzey tarafından akan Menderes Çayı, ilçe içerisinde var olan en büyük ve en önemli akarsudur. Bu akarsu Ezine Ovası'na yeterince su bıraktıktan sonra kuzeybatı yönüne doğru olan Çanakkale Boğazı'na dökülmektedir. Kemallı ve Bahçeli Göletleri ilçe içerisindeki tarım alanlarını sulama görevini son yıllarda üstlenmiş vaziyettedir. 

Akdeniz iklimine ait olan bitki türü maki, ilçede çoğunlukla hakim olan doğal bitki örtüsüdür. Bununla beraber ilçenin kuzeybatı ve batı yönleri ormanlar ile sarılmıştır. Ezine kiralık ev arayanların bilmesinde yarar olacak, ilçe etrafında bulunan komşu lokasyonlar aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Bayramiç ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Ege Denizi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Ayvacık ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin kuzey yönünde Çanakkale ili bulunmaktadır.

İlçenin iklimine bakacak olursak Marmara ve Ege Bölgelerinin geçiş noktasında olduğunu görürüz. İki bölgenin de iklim özellikleri bir şekilde Ezine ilçesinde yer almaktadır. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış mevsimleri ılık ve yağışlı yaşanmaktadır. Kardan çok daha fazla yağmur şeklinde yağış görülse de kış mevsimlerinde kar yağışı da görülmektedir. 

Ezine Kiralık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ezine ilçesinde toplam 32.003 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,85'i kadın olup geriye kalan %51,15'lik kesim erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Bu nüfusun artış ya da azalış düzenine bakarsak son on yıldan fazla bir süredir herhangi bir düzen kolay kolay görülmemektedir. Ancak buna rağmen radikal artışlar ya da azalışlar görülmemiştir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,13 şeklinde tespit edilmiştir. İlçede yaş verilerine bakarsak en çok orta yaşlı nüfusun dominant olduğunu görüyoruz. 

İlçedeki insanların eğitim düzeyine bakılacak olursa en çok ilkokul mezunları bulunmaktadır. Bunu ilköğretim ve lisans mezunları ikinci ve üçüncü sırada takip ederken dördüncü sırada ise okur-yazar olmayan insanlar bulunmaktadır. İlçede yedi adet mahalle ve 49 tane köy bulunmaktadır. Ezine kiralık ev arayan okuyucularımız için mahallelerin listesi aşağıdadır:

 • Camikebir Mahallesi,
 • Seferşah Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Gazi Mahallesi,
 • Danişment Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi II.

Ezine Cumhuriyet Mahallesi kiralık ev arayan okuyucularımız bölgedeki emlakçılara veya sitemizdeki listeleme sayfalarına uğrayabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Ezine Kiralık Daire
Çanakkale Ezine Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Ezine Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Ankara Mamak Altınevler Mahallesi Kiralık Daire
 • Manisa Şehzadeler Karaoğlanlı Mahallesi Satılık Tarla
 • Çanakkale Gelibolu Sütlüce Köyü (Sütlüce Mücavir Mahallesi) Satılık Tarla
 • Gaziantep Şahinbey Ertuğrulgazi Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Çeşme Şifne Mahallesi Satılık Yazlık
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.