/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel

Çanakkale Yenice Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenice Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yenice kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yenice Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bölgeye ilk yerleşim 19. yüzyılın başlarında Kınık Türkleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Bölgenin ilk sakinlerinden olan Kınık Türklerinin Asar dağı eteklerinde yerleşik hayata geçmiş olduğu düşünülmektedir. İlk dönemlerde İnceköy ismi ile anılan bölge sonraki dönemlerde Yenice ismini almıştır. 1936 tarihine kadar Balıkesir Gönen ilçesine bağlı olan ilçe, bu tarihten sonra Çanakkale iline bağlanmıştır. Yenice kiralık daire arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin deniz seviyesinden 276 metrelik bir yükseklikte yer alan ilçede Asar Dağı başta olmak üzere farklı yüksekliklere sahip dağlar bulunmaktadır.

Yenice Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarım Bilgisi

Akdeniz iklim özelliklerinin görüldüğü ilçe tarım faaliyetleri bakımından da oldukça elverişlidir. Bölgede yetiştirilen tarım ürünlerini başında tütün ve baklagiller gelmektedir. Bu ürünlere ek olarak ilçede fasulye, yeşil biber, kırmızı biber ve domates üretimi yapılmaktadır. Çanakkale Yenice kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım ürünlerinin işlenmesi amacı ile kuruluşmuş olan iki adet sanayi kuruluşu olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sanayi kuruluşları:

  • Yenice Gıda Sanayi

  • Davutköy Kalkınma Kooperatifi Ova Salça Fabrikası

Yenice Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Eğitim Kurumları Bilgisi

İlçede konut arayışında olan çocuklu aileler ilçe eğitim bilgileri ile yakından ilgilenmektedirler. İlçede 16 adet ilkokul ve ortaokul, 27 adet ortaöğretim kurumu ve 18 adet mesleki ve teknik eğitim kurumu bulunmaktadır. Yenice kiralık daire arayan kişilerin yakınında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları: Akçakoyun Yatılı Bölge Ortaokulu, Gündoğdu Nevzat Duman İlkokulu, Gündoğdu Nevzat Duman Ortaokulu, Halk Eğitim Merkezi, Hamdibey Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kalkım Çok Programlı Anadolu Lisesi, Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu, Pazarköy Çok Programlı Anadolu Lisesi, Reyan Bodur Anadolu Lisesi, Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yenice Belediyesi Anaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Yeşilyurt Ortaokulu, Atatürk İlkokulu , Atatürk Ortaokulu, Pazarköy Şehit Halil Kandemir İlkokulu, Kalkım Ortaokulu, Çal İlkokulu, Pazarköy Şehit Halil Kandemir Ortaokulu, Kalkım İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu, Hamdibey İlkokulu, Hamdibey Ortaokulu, Armutçuk İlkokulu, Kayatepe İlkokulu, Çal Ortaokulu, Mehmet Bodur Anadolu İmam Hatip Lisesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çanakkale Yenice ilçesinden yana kullanmak isteyen vatandaşlardansanız güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Çanakkale Yenice’de kiralık daire ilanlarımızı inceleyerek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.