/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Atkaracalarcancel

Çankırı Atkaracalar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Atkaracalar Kiralık Daire Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Atkaracalar kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Atkaracalar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin kuzeyinde İç Anadolu ile Batı Karadeniz Bölgesinin geçiş alanında bulunan Çankırı iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 105 kilometre uzaklıkta yer alır. E-80 uluslararası Devlet Karayolu üzerinde yer alan ilçenin kuzeyi Ilgaz Dağları ve Soğanlı MElan Çayı vadisine güneyi ise Köroğlu Dağlarına kadar uzanmaktadır. Geniş mera alanlarına sahip ilçede et tavukçuluğu konusunda önemli yatırımlar yapılmaktadır. Ekonomik yapısında ilçe merkezi ve köyleri birlikte olmak üzere tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. Büyükbaş hayvancılığı da yapılan ilçede küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı da yüksek oranda yapılmaktadır. Arpa, buğday ve ziraat müdürlüğünün teşvikleri sonucunda fiğ (Hayvan yemi otu) yetiştirmeticilikleri ve az sayıda seracılık yapılmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1880 yılından beri aynı isimle anılan Atkaracalar, 1927 yılında belediye teşkilatına sahip olmuştur. 

Atkaracalar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Atkaracalar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Bayramören ilçesi,
 • Güneyinde Orta ilçesi,
 • Batısında Çerkeş ilçesi,
 • Doğusunda Kurşunlu ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.213’tür. Bu sayının yüzde 48,29’u kadın, yüzde 51,71’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 234 kilometrekare, rakımı ise 1.240 metredir. Atkaracalar kiralık köy evi gibi farklı alternatif ilanları arayanların tercih edebileceği toplam 11 mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • İlker Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Tekke Mahallesi,
 • Mustafa Kemal Mahallesi,
 • Mollaosman Mahallesi,
 • Kıran Mahallesi,
 • Gazibey Mahallesi,
 • Nevzat Ayaz Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Hoca Mahallesi,
 • Bozkuş Mahallesidir.

773 kişi ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Gazibey’dir. Atkaracalar kiralık daire gibi seçenekler için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Atkaracalar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 85 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 7 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 441 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çankırı Atkaracalar kiralık daire sahibinden ya da Atkaracalar kiralık daire gibi tüm seçenekler için ilanlarımızı detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Atkaracalar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.