/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayramörencancel

Çankırı Bayramören Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayramören Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bayramören kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Bayramören Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgisi

Bayramören ilçesine ilk yerleşim zamanı tam olarak bilinmemektedir. Bayramören kiralık daire arayan kişiler ilçe tarih ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe 1464 yılında Candaroğulları Beyliği’ne son veren Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı Devleti egemenliği altına alınmıştır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan ilçede tarım faaliyetleri ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Balı ve cevizi ile ünlü olan ilçenin içerisinden Melan Çayı geçmektedir. Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin arasında yer alan ilçede geçiş iklimi hakimdir. Bu sebeple her iki bölgede yetişen tarım ürünlerinin yetiştirilmesine oldukça elverişlidir. Bayramören kiralık ev arayan vatandaşlar bölgede tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Bayramören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 258’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,54’ünü (2 bin 152) erkek, yüzde 49,46’sını (2 bin 106) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çankırı Bayramören kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 mahalle ve 27 köy bulunmaktadır. Bu köy ve mahallelerden başlıcaları: Köprülübey Mahallesi, Merkez Mahallesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, Akgüney Köyü, Akseki Köyü, Belenli Köyü, Boğazkaya Köyü, Çakırbağ Köyü, Kavakköy Köyü, Karataş Köyü, Karakuzu Köyü, İncekaya Köyü, Harmancık Köyü, Göynükören Köyü, Feriz Köyü, Erenler Köyü, Dolaşlar Köyü, Dereköy Köyü, Dalkoz Köyü, Çayırcık Köyü, Koçlu Köyü, Oluklu Köyü, Yusufoğlu Köyü, Yurtpınar Köyü, Yazıören Köyü, Yaylatepesi Köyü, Üçgazi Köyü, Topçu Köyü, Sarıkaya Köyü ve Oymaağaç Köyü’dür.

Bayramören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hayvancılık Bilgisi

Bayramören ilçesi içerisinde hayvancılık faaliyetleri konusunda oldukça yoğun faaliyet gösterilmektedir. İlçede yer alan sığır sayıları kısmi olarak azalmış olsa da kültür melezi konusunda artış gerçekleşmiştir. Bayramören kiralık daire arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin kültür melezi bakımından yüzde 2,69’luk bir paya sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin de yoğun olarak yürütüldüğü ilçede kanatlı hayvan yetiştiriciliği de yapılmaktadır. İlçe içerisinde et tavukçuluğu yerine yumurta tavukçuluğu faaliyetleri gösterilmektedir. Son dönemlerde hayvancılık alanında modernleşme çalışmalarının yürütüldüğü ilçe vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Sizler de kiralık daire tercihinizde Çankırı Bayramören ilçesinden daire kiralamak isteyen vatandaşlardansanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Bayramören kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Bayramören Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.