/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eldivancancel

Çankırı Eldivan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eldivan Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Eldivan kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Eldivan, Çankırı il merkezine 18 kilometre mesafede, ilin güneybatısında yer almaktadır. 1958 yılında ilçe statüsüne yükseltilmiştir. İlçe ekonomisitarım ve hayvancılığa dayalıdır. Oldukça iyi rezervlere sahip bentonit madeni ocakları da bulunmaktadır. Kirazı, mesire yerleri ve otantik Yaran’ı ile meşhur bir yerleşim bölgesidir. Eldivan ismi, kuzeyini Dümelli ovasının ve Yanlar deresinin çevirdiği dağdan aldığı bilinmektedir. Bu dağın ilk ismi İldivan’dır. 1071’den sonra Türkler için toplanma yeri olarak kullanılmış ve adına ‘Er divanı’ denilmiştir. İlçe genelinde tipik bir Orta Anadolu iklimi özelliklerine sahiptir. Eldivan’ın ilçe merkezi çevresine göre çukur bir alanda yer almaktadır. Bu nedenle kış aylarında çevredeki soğuk hava kütleleri ilçe merkezine yığılması durumu ortaya çıkmaktadır. Bu ilçede kış şartlarının daha ağır yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Eldivan kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Korgun ilçesi,
 • Güneyinde Ankara ilinin Kalecik ilçesi,
 • Batısında Şabanözü ilçesi,
 • Doğusunda Çankırı il merkezi bulunmaktadır. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.588’tir. Bu nüfusun yüzde 50,03’ü kadın, yüzde 49,97’si erkektir. İlçenin toplam yüzölçümü 346 kilometrekare, rakımı ise 1.167 metredir. 

Eldivan Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Çankırı’nın Merkez ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir;

 • Konut yaşam alanı ortalama 110 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi ortalama 25 yıl,
 • Konut metrekare birim kira ücreti minimum; 4 TL,
 • Konut metrekare birim kira ücreti maksimum; 5 TL,
 • Ortalama kiralık daire fiyatı 515 TL olarak hesaplanmaktadır. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çankırı Eldivan kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

Eldivan Kiralık Daire Tercihi Yapabileceğiniz Mahalleleri

Çankırı’nın Eldivan ilçesinin idari teşkilatlanmasında 16 köy ve 6 mahalle vardır. İlçe merkezine yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği mahalleler şunlardır;

 • Çay Mahallesi,
 • Topraklık Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Dere Mahallesi,
 • Cami Mahallesi,
 • Beydere Mahallesi.

773 kişilik nüfusu ile en fazla tercih edilen Çankırı Eldivan Bahçelievler Mahallesi kiralık daire ilanları için Emlakjet’in mahalle filtreleme sisteminden faydalanabilir ve hayalinizdeki eve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Eldivan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.