/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızılırmakcancel

Çankırı Kızılırmak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kızılırmak Kiralık Daire Düşünenler İçin Emlakjet Şehir Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Kızılırmak kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve eğitim kurumları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Kızılırmak, Çankırı il merkezine 55 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan Çankırının güneydoğusunda bulunan sınır ilçesidir. Daha öncesinde Kalecik ilçesine bağlı iken 1987 yılında Çankırı’nın bir ilçesi haline gelmiştir. Kuzey tarafında Kızılırmak Nehri’nin havza sınırlarını oluşturan Kursiyer Dağı ve batısında bulunan Çankırı il merkezi sınırları içinde olan bozdur Dağı ile ilçenin doğal sınır bölgesi belirlenmiştir. Genel olarak Kızılırmak Nehri’nin etrafında bulunan ovalar ve bu ovaların tepeleri vardır. İlçe sakinlerinin en çok Kızılırmak nehrinin etrafında yerleşim sağlamaktadır. Özellikle kırsal alanlardaki su ihtiyacının bu kadar ulaşılabilir olması hayati bir önem taşımaktadır. İlçede yaşayanların ekonomik faaliyetleri tarım ve hayvancılık ile sağlanmaktadır. İlçe genelinde üretilen çeltik, buğday, arpa, şeker pancarı gibi ürünler ilçe dışına pazarlanırken, küçük çaplı yapılan meyve ve sebzecilik ilçe içerisinin ihtiyacını karşılamaya yönelik yapılmaktadır. Kızılırmak kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzey ve kuzeybatısında Çankırı il merkezi,
  • Batı ve güneyinde Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesi,
  • Güneydoğusunda Çorum’un Sungurlu ilçesi,
  • Doğusunda ise Çorum’un Bayat ilçesi ile çevrilidir. 

Kızılırmak Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçenin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Kızılırmak ilçesinde 8.220 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun yüzde 50,40’ı kadın, yüzde 49,60’ı erkekten oluşmaktadır. İlçenin yüzölçümü 482 kilometrekare, rakımı ise 555 metredir. 26 köy ve 3 adet mahallesi bulunan Kızılırmak’ta kiralık ev arayanlar için bu köy ler şunlardır; Yukarıalagöz, Sakarca, Tepealagöz, Tımarlı, Kemallı, Korçullu, Yeniyapan, Kuzeykışla, Saraycık, Korçullu, Kavlaklı, Aşağıalagöz, Aşağıovacık, Boyacıoğlu, Kahyalı, Karaömer, Hacılar, Karamürsel, Karallı, Kapaklı, Büyükbahçeli, Cacıklar, Bayanpınar, Bostanlı, Karadibek köyü. Mahalleleri ise; 

  • Hüseyinli Mahallesi,
  • Osmanlı Mahallesi,
  • Yeni Mahallesidir. 

Kızılırmak Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin Diğer Önemli Bilgiler

Kızılırmak ilçesi genelinde hissedilen iklim özellikleri karasal iklim koşullarının egemen olduğu bir bölgedir. Kızılırmak ilçesi çevresine göre fazla yükseltisi olmayan, oluk denilen bir sahada bulunması sebebiyle iklim koşulları daha yumuşaktır. Ortalama sıcaklık 22 derece civarındadır. Kızılırmak kiralık daire düşünenler için ilçe ulaşımı belediye otobüsleriyle günübirlik olarak İl merkez ilçesine ve oradan da diğer ilçelere ve illere sağlanabilmektedir. İlçede devlet hastanesi iki farklı binada hizmet vermektedir. Ayrıca sağlık ocağı da civar köy ve mahallelerde sağlık hizmeti sağlamaktadır. Kızılırmak ilçesinde M.E.B’e bağlı olarak hizmet veren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere tüm eğitim kurumlarının sayısı 12’dir. Aynı zamanda ilçede bir adet Akşam sanat okulu ve bir adet de Halk Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Çankırı Kızılırmak kiralık daire seçeneklerini incelemek ve ihtiyacınıza en uygun olan evi bulabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Kızılırmak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.