/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korguncancel

Çankırı Korgun Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Korgun Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Korgun kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Korgun Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ilinin önemli ilçelerinden biri olan Korgun geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Milattan Önce 13. yüzyıldan itibaren yerleşim merkezi olarak süregelen bölgenin ilk olarak Hitit uygarlığına ev sahipliği yaptığı düşünülmektedir. Milattan Öne 60’lı yıllara gelindiğinde ise Roma uygarlığına ev sahipliği yapan bölgede bugün Romalıların mezar kalıntılarına rastlanmaktadır. Korgun kiralık daire arayan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında Büyük Selçuklu Devleti tarafından Türk hakimiyeti altına alınan bölge, Yıldırım Beyazıt Dönemi’nde Osmanlı Devleti egemenliği altına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde oldukça önemli bir yere sahip olan ilçe Korgun ismini geçmiş dönemlerde bölgede yaşamış olan Oğuzların Kargın boyundan almıştır.

Korgun Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Tarım Bilgisi

Çankırı ilindeki diğer bölgelerle kıyaslama yaptığımızda tarım faaliyetleri alanında geri planda gözüken ilçede yer alan tarım işletmeleri oldukça küçüktür. Bu sebep ile verimlilik faaliyetleri diğer bölgelerden aşağı seviyede görülmektedir. Dağlık ve kayalık arazilere sahip olan bölgede hayvancılık faaliyetleri de oldukça önemlidir. Çankırı Korgun kiralık daire arayanlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmek isterlerse besicilik faaliyetleri üzerinde yoğunlaşabilirler. İlçede tarım yapılabilen araziler içerisinde ise yoğun olarak meyvecilik ve sebzecilik faaliyetleri yapılmaktadır. Son dönemlerde bölgede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin modern tekniklere uyumlu bir şekilde yapılması sebebi ile başka şehirlerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Korgun Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 666’dır. İlçe toplam nüfusunun yüzde 51,15’ini (2 bin 898) erkek, yüzde 48,85’ini (2 bin 768) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Korgun kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 mahalle ve 12 köy bulunmaktadır. Korgun kiralık ev tercihinde bulunacakların tercih edebileceği mahalle ve köyler: Büyük Mahallesi, Doğu Mahallesi, Uludağ Mahallesi, Alpsarı Köyü, Buğay Köyü, Çukurören Köyü, Dikenli Köyü, Hıcıp Köyü, Ildızım Köyü, İkiçam Köyü, Karatekin Köyü, Kayıçivi Köyü, Kesecik Köyü, Maruf Köyü, Şıhlar Köyü’dür.

Sizler de Çankırı Korgun ilçesinden kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Çankırı Korgun’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Korgun Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.