/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şabanözücancel

Çankırı Şabanözü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şabanözü Kiralık Daire Düşünenlere Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Şabanözü kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Şabanözü, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümünde yer alan Çankırı ilinin güneybatısında yer alan bir ilçesidir. Sarımsakçı, Evliya, Müsellim ve Taşlıtepe Tepeleri arasında ilçe merkezi yer almaktadır. İlçe sakinlerinin ekonomik geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tarihte çeşitli milletler tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış olan bu yörelerde; Romalılar, Galatlar, Paflagonyalılar, Makedonyalılar, Hititler ve Kakalar gibi pek çok bilinen devletler bulunur. Tarihte ilk defa Paflagonyalılar zamanında Şabanözü ilçesi kayıtlarda geçmektedir. Şabanözü ilçesi Çankırı il merkezine 44 kilometre mesafede bulunmaktadır. Şabanözü kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Kurşunlu ilçesi,
 • Güneyinde Ankara ili,
 • Batısında Orta ilçesi ile Ankara ili,
 • Doğusunda Eldivan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.080’dir. Bu sayının yüzde 49,42’si kadın, yüzde 50,58’i erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 594 kilometrekare, rakımı ise 1.100 metredir. Çankırı’nın çoğu ilçesi gibi Şabanözü ilçesi de deprem kuşağı üzerinde bulunmaktadır. 

Şabanözü Kiralık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Çankırı’nın 1944 yılında ilçe statüsünde kavuşan Şabanözü ilçesinde toplam 7 mahalle, 19 köyü bulunmaktadır. Bunlar; Bakırlı, Özbek, Buduk, Ödek, Bulgurcu, Martköy, Büyükyakalı, Küçükyakalı, Çapar, Kutluşar, Çaparkayı, Karaören, Çerçi, Karamusa, Karakoçaş, Göldağı, Gündoğmuş, Kamışköy, Karahacı. Çankırı Şabanözü Toki Konutları kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. İlçenin mahalleleri ise şunlardır;

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Mahmudiye Mahallesi,
 • Gürpınar Mahallesi,
 • Sağlık Mahallesi,
 • Gümerdiğin Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Karaören Mahallesidir. 

Şabanözü Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçenin Ekonomik Yapısı

İlçe genelinde mevsimler karasal iklim özelliklerine göre kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve kurak olarak yaşanır. Dolayısıyla ilçe genelinde ekonomik yapı hayvancılık ve tarıma dayalıdır. Sanayi pek çok gelişme gösterememiş olsa da küçük çaplı atölyeler ve iş yerleri bulunmaktadır. Aynı zamanda 93 hektarlık alanda kurulmuş olan organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Bölgede şu an, elektrikli ev aletleri sanayii, PVC tesisi, un ve yem sanayisi, ofis mobilya fabrikaları gibi pek çok farklı sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Tarım faliyetlerine ek gelir olarak seracılık da yapılmaktadır. İlçede üretilen tarım ürünleri; arpa, buğday, elma, vişne, üzüm, erik. En meşhur tarım üsünü ise Yeşil fasülyedir. Şabanözü’de amyant, bakır, kösü, krom ve manyezit gibi madenler çıkarılmaktadır. Çankırı Şabanözü’nde kiralık daireler için Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da tüm ilanlarımızı listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Şabanözü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.