/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yapraklıcancel

Çankırı Yapraklı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yapraklı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yapraklı kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapraklı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Çankırı ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan ilçe Orta Kızılırmak havzasının kuzeydoğusunda yer almaktadır. Çankırı iline 32 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin kuzeyinde Ilgaz ve Tosya, güneyinde Çankırı Merkez ilçesi, doğusunda ise Bayat ilçesi yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 719 kilometrekare olan ilçenin temel geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık faaliyetleri yer almaktadır. İlçe arazilerinin birçoğu engebeli olmakla birlikte bu bölgeler ormanlık arazilerle kaplıdır. Yapraklı kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzeyinde Yapraklı Dağları, güney kesimlerinde ise Erikli, Sarıkaya ve Engine Dağları bulunmaktadır. Yazların sıcak ve kurak kışların ise soğuk ve yağışlı geçtiği ilçede tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. Yayla arazileri bakımından zengin olan ilçede çok sayıda yayla bulunmaktadır. Bu yaylalardan başlıcaları: 

 • Büyük Yayla, 
 • Küçük Yayla (Teknekaya), 
 • Sarıkaya Yaylası,
 • Yukarıöz Yaylası,
 • Gülalan Yaylası,
 • Dedeköy Yaylası, 
 • Yüklüköy Yaylası,
 • Gökçedere Yaylası
 • Akyol Yaylası,
 • Muşgöl Yaylası,
 • Armutluyelet Yaylası,
 • Panayırtepe Yaylası
 • Kaş Yaylası
 • Yan Yaylası
 • Aşağıöz ve 
 • Sarıçiçek Yaylası’dır.

Ortalama 1650 metrelik bir yükseltiye sahip olan yaylalar ülkemizdeki önemli doğa harikaları arasında yer almaktadır. Çankırı Yapraklı kiralık daire arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede kara, sarıçam, ardıç ve köknar ağaçlarının bulunduğu yaylalarda milattan önceki dönemlerde bakır madeni işlendiği bilgisine ulaşmıştır.

Yapraklı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 981’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,52’sini (4 bin 358) erkek, yüzde 51,48’ini (4 bin 623) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yapraklı kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 mahalle ve 28 köy bulunmaktadır. Yapraklı kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köylerden başlıcaları: Akyazı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Camikebir Mahallesi, İğdir Mahallesi, Kavak Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Aşağıöz Köyü, Ayseki Köyü, Ayva Köyü, Bademçay Köyü, Balıbıdık Köyü, Belibedir Köyü, Buğay Köyü, Buluca Köyü, Büyükakseki Köyü, Çakırlar Köyü, Çevrecik Köyü, Çiçek Köyü, Davutlar Köyü, Doğanbey Köyü, Gürmeç Köyü, İkizören Köyü, Kıvcak köyü, Kayacık Köyü, Karacaözü Köyü, Kaymaz Köyü, Kirliakça Köyü, Kullar Köyü, Müsellim Köyü, Ovacık Köyü, Sarıkaya Köyü, Sazcağız Köyü, Sofuoğlu Köyü, Subaşı Köyü, Şeyh Osman Köyü, Yaka Köyü, Yakadere Köyü, Yamaçbaşı Köyü, Yenice Köyü, Topuzsarayı Köyü, Yüklü Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Yapraklı ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Yapraklı’da uygun fiyatlı evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yapraklı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.