/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dodurgacancel

Çorum Dodurga Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Dodurga Kiralık Daire Düşünenler Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Dodurga kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Dodurga, Kaşgarlı Mahmut’un Dİvan-ı Lügatit Türk adlı eserinde geçen 24 Oğuz boyundan biri olan ‘Toturga’lardan adını almış bir ilçedir. Çorum’a 42 kilometrelik bir mesafededir. 1963 yılıda belediye, 1990 yılında ise müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. Karadeniz Bölgesinin Batı Karadeniz Bölümünün güneydoğusunda yer almaktadır. İlçe yüzölçümü bakımından şehrin en küçük yerleşim yeridir. İlçenin tarihi M.Ö. 200’lü yıllarda başladığı bilinmektedir. Bölgeye Hititler, Grekler, Bizanslılar, Romalılar hüküm sürmüştür. Yerleşim yeri olarak kullanılmasında bu tarihi geçmiş oldukça önemlidir. 1071 yılı sonrasında Anadolu’ya yerleşen Türkler, bölgeye hakim olmuş ve Danişment Beyliği kurulmuştur. Dodurga kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Batısında İskilip ilçesi,
  • Kuzeydoğusunda Laçin ilçesi,
  • Kuzeyinde Osmancık ilçesi,
  • Doğusunda ise Oğuzlar ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan insan sayısı 6.368’dir. Bu sayının yüzde 51,43’ü kadın, yüzde 48,57’si erkekten oluşmaktadır. İlçenin yüzölçümü 191 kilometrekare, rakımı ise 510 metredir. 

Dodurga Kiralık Daire Tercihi Yapabileceğiniz Mahalleleri

Çorum’un Dodurga ilçesinde ev kiralamak isteyenlerin tercih edebileceği mahalle ve köyleri şunlardır; Çatar Mahallesi, Doğu Mahallesi, Okul Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Ulucamii Mahallesi. Alpagut beldesine bağlı köyleri ise; Yeniköy, Akkaya, Berk, Mehmetdedeobruğu köyü, Tutuş köyü, Kuyucak köyü, Ayva köyü, Dikenli köyü, Mehmetdedetekkesi köyü, Kirenci köyü. Dodurga Esentep Mahallesi kiralık ev düşünenler için listeleme sayfamızı kontrol edebilir ve ihtiyacınıza uyan evi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Dodurga Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Ekonomik Yapısı

Bir ilçede yaşamak isteyenler için en önemli bilgilerden birisi de ilçedeki ekonomik koşullardır. Ekonomik yapı, ilçede yapılabilecek iş kollarını ve istihdam koşullarını ortaya koymaktadır. Bu sebepten dolayı Çorum’un Dodurga ilçesinde ev kiralamak isteyenler için ilçedeki ekonomik gelişmişlik seviyesini araştırdık ve içeriğimizde yer verdik. Çorum’un diğer ilçelerinde olduğu gibi Dodurga’da da ekonomik yapı tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Modern tarım teknikleri kullanılarak tarımsal verimleri arttırma yöntemleri vardır. Tarım ürünleri başlıca şunlardır; mercimek, nohut, şeker pancarı, kenevir, keten tohumu, ayçiçeği, kuru soğan ve meyve sebze ürünleri. Erik ve elma yörenin meşhur tarım ürünlerindendir. Hayvancılık alanında ilçede küçükbaş yapılmaktadır. Koyunu manda, kıl keçisi, tiftik keçisi ve sığır gibi hayvanlar bulunur. Tarım ve hayvancılık alanı ilçenin ekonomik temelini oluşturmaktadır. Çorum Dodurga sahibinden kiralık daire ilanları için sizde ilan listeleme sayfamızı kontrol edebilir ve hayalinizdeki eve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Dodurga Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.