/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İskilipcancel

Çorum İskilip Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İskilip Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ailesi olarak İskilip kiralık daire bakan okuyucularımızın bölge hakkında bilgi sahibi olmaları adına bir yazıyı hazırladık. İskilip, Çorum’un bir ilçesidir. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 55 kilometredir. En yüksek noktası Teke Dağıdır. Bu dağın yükseltisi 1700 metredir. 1170 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 734 metredir. İlçenin jeolojik yapısında iki adet ana kütle kayaç göze çarpar. Bunlardan ilki başkalaşmış kayaçlar ve diğeri Tortul Kütlelerdir. Bölge Alp – Himalaya dağ oluşumu içinde yer alan Kuzey Anadolu Fay Hattında bulunur. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 32.546’dır. Bu kişilerin %50,63’ünü kadınlar ve %49,37’sini erkekler oluşturur. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,92’dir. 

İskilip Kiralık Daire Bakanlara İlçe Tarihi 

İlçe tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgeye ilk olarak Hititliler yerleşmişlerdir. Firgyalılar, Romalılar ve Bizanslılar da bölgede zamanında hüküm sürmüşlerdir. İlçede Romalılardan kalma üç eser dikkat çeker. İskilip’in Bizans’taki önemli üç şehirden olduğu söylenir. Bin yıla yakın Bizanslılar hakimiyetinde kalan bölge 1075 yılında Selçukluların hakimiyet alanına girmiştir. Daha sonra da Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. 1509 yılında Küçük Kıyamet ismiyle anılan deprem sonucunda bölge yıkılmış ve sonra tekrar inşa edilmiştir. Bölge idari olarak Kastamonu merkez livasına, Amasya sancağına ve daha sonra Yozgat, Ankara ve son olarak Çorum sancaklarına bağlanmıştır.  

İskilip Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi 

İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve ticarete dayanır. İlçe alanının 267,5 kilometrekaresinde hububat, 90,50 kilometrekaresinde baklagiller, sanayi bitkileri ve yem bitkileri yetiştirilir. Bölge topraklarının 460 kilometrekaresini ormanlık alanlar oluşturur. İlçede yetişen ağaç türleri kızılcık, meşe, sarıçam, alıç, köknar, kavak, kestane, ahlat, karaçam, kiraz, kayın, ceviz, gürgen, ıhlamur ve duttur. Meydan Çayı İskilip’ten geçip Kızılırmak’a sularını döker. İlçe ılıman iklim tipine sahiptir. Kış ayları oldukça yağışlı geçer. Yazlar kısmen kurak ve sıcak geçer. İlçe ceviz üretimi için oldukça uygun bir doğaya sahiptir. Ceviz çok soğuk ve çok nemli havayı sevmediği için ve buranın iklimi de ne nemli ne de çok sert olmadığı için ilçede yetiştirilmek için idealdir. Ayrıca bölgeye has 20’nin üzerinde üzüm çeşidi bulunmuştur. Bölgede meyveciliğin geliştirilmesi ve damla sulama sistemleriyle ilçe tarımı giderek gelişecektir. Siz de ilçede tarımla uğraşmak istiyorsanız Çorum İskilip kiralık ev arayışlarını sitemizden yapabilirsiniz. 

İskilip Kiralık Daire Fiyatları 

Kiralık daire arayışınızı daha da kolaylaştırmak adına ilçedeki emlak piyasasını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 19.922’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 1,52’dir. Toplam işyeri sayısı 2.354’dür. İlçede bulunan kiralık dairelerin ortalama büyüklükleri 120 metrekare olarak karşımıza çıkılır. İskilip kiralık daire fiyatları ortalama 534 Türk Lirası olarak görülür. Metrekareye düşen insan sayısı 4 Türk Lirasına denk gelir. 

Yukarıda yer alan verilerin ilçe genelindeki kiralık dairelerin ortalamaları olduğunu unutmamalısınız. Bu verilerden yola çıkarak siz de bütçenizi hazırladıysanız ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev İskilip ilanlarını ve daha fazlasını listeleme sayfalarımızdan inceleyebilir ve size ne uygun olanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

İskilip Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.