/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Osmancıkcancel

Çorum Osmancık Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Osmancık Kiralık Daire Arayanlar İçin ilçe Yol Haritası

Emlakjet olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Osmancık kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Osmancık Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çorum il merkezine 56 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin yüzölçümü 1.403 kilometrekaredir. Osmancık kiralık daire arayışında olan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Kargı-Çorum ve İstanbul-Samsun karayollarının kavşak noktasında yer aldığı bilgisini edinmişlerdi. Rakımı 430 metre olan ilçenin batısında İskilip, doğusunda Gümüşhacıköy, kuzeyinde Kargı, güneyinde ise Laçin ve Dodurga ilçeleri yer almaktadır. İlçe geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan en bilineni Hitit, İyon, Frigya ve Pers uygarlıklarıdır. Bilinen ilk ismi Pimuliza olan ilçeye Türklerin gelişi 1075 yılında gerçekleşmiş olup Osman Gazi tarafından alındığından ötürü de ismi Osmancık olarak değiştirilmiştir. 1393 yılında Osmanlı Devleti hakimiyeti altına alınan ilçe daha sonraları Amasya iline bağlı bir kaza iken 1864 yılında Yozgat iline bağlanmış olup 1894 yılında ise bugün bağlı olduğu Çorum iline ilçe statüsüne getirilerek bağlanmıştır.

Osmancık Kiralık Daire Arayışındakilere İlçe Coğrafyası

Kızılırmak’ın meydana getirmiş olduğu bir vadi üzerinde yer alan ilçe büyük küçük birçok dağdan meydana gelmektedir. Bu dağların en önemlileri Çal ve Ada dağlarıdır. İlçenin dağlık olan bölgelerinde genellikle çam, meşe ve ardıç ormanları yer almaktadır. Çorum Osmancık kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda Kızılırmak ilinin 80 kilometresinin ilçe sınırları içerisinde yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. Karadeniz ve İç Anadolu geçiş bölgesinde yer alan ilçe geçiş iklimine sahiptir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir.

Osmancık Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 42 bin 980’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,39’unu (21 bin 227) erkek, yüzde 50,61’ini (21 bin 753) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Osmancık kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle ve 55 adet köy bulunmaktadır. Osmancık kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Çay Mahallesi, Çiftlikler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eymir Mahallesi, Gemici Mahallesi, Güney Mahallesi, Gürleyik Mahallesi, Hıdırlık Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi, Koyunbaba Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Temençe Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Yazı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilçatma Mahallesi, Başpınar Köyü, Belkavak Köyü, Çampınar Köyü, Çatak Köyü, Çayır Köyü, Danişment Köyü, Deller Köyü, Doğan Köyü, Durucasu Köyü, Evlik Köyü, Fındıcak Köyü ve en çok konut aranan yerlerden biri olan Osmancık Fındık’da kirlalık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Osmancık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.