/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uğurludağcancel

Çorum Uğurludağ Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Uğurludağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Uğurludağ kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uğurludağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Çorum ilinin önemli ilçelerinden biri olan Uğurludağ ilçesinin geçmiş dönemlerdeki ismi Kızılören’dir. Çorum iline 66 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe İç Anadolu ve Orta Karadeniz Bölgeleri’nin kesişim noktasında yer almaktadır. Bu sebep ile ilçede çam ormanları ve yabani fındık ormanları görülmektedir. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama 4 bin 500 mm yağışın düştüğü ilçede kar yağışı nadir olarak görülmektedir. Uğurludağ kiralık daire arayışında olan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe 4000 yıllık Hatti Uygarlığının yerleşim bölgesi içerisinde yer almaktadır.  1929 tarihine kadar İskilip’e bağlı bir köy olan bölge, 1954 yılında Urlu Dağı’ndan esinlenilerek Uğurludağ ismini almıştır. 1969 yılında belediye teşkilatı kurulan ilçe 1987 yılında ilçe statüsüne kabuşmuştur.

Uğurludağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Uğurludağ ilçesinin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçe toplam alanı 37 bin 458 hektar olup bu alanın 19 bin 163 hektarı tarımsal arazilerden oluşmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında; buğday, arpa, mercimek, nohut, ayçiçeği, şekerpancarı, soğan ve pirinçtir ürünleri gelmektedir. İlçede yürütülen tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri de ön plandadır. Çorum Uğurludağ kiralık daire arayan kişiler bölge içerisinde hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Uğurludağ Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 252’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,24’ünü (4 bin 228) erkek, yüzde 48,76’sını (4 bin 24) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Uğurludağ kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 20 adet köy bulunmaktadır. Uğurludağ kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Karşıyaka Mahallesi, Tutpınar Mahallesi, Yenicamii Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yüzgeç Mahallesi, Anbarcı Köyü, Aşılıarmut Köyü, Belkavak Köyü, Boztepe Köyü, Büyükerikli Köyü, Dağönü Köyü, Eskiçeltek Köyü, Gökçeağaç Köyü, Karaevliya Köyü, Kırköy Köyü, Karakısık Köyü, Kızağlı Köyü, Köpeç Köyü, Küçükerikli Köyü, Resuloğlu Köyü, Sazköy Köyü, Torunlar Köyü, Üçadam Köyü, Yarımca Köyü ve Yeniyapan Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizde Çorum Uğurludağ ilçesini tercih edecekseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çorum Uğurludağ’da kiralık daire ilanlarını inceleyerek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Uğurludağ Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.