/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bismilcancel

Diyarbakır Bismil Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bismil Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Rehberimiz, bu yazısında; Emlakjet.com ailesi eşliğinde Bismil kiralık daire arayışı içinde olanlar için ilçe hakkında öğrenebileceğiniz bütün bilinmeyenleri sizler için yazıya döküyor. 1926 yılında idari bölünmede Seyithasan Mahallesine bağlı olarak yaşamını sürdüren Bismil, 1936 yılında ilçe haline getirilerek Diyarbakır’ın 6. İlçesi olarak haritadaki yerini almıştır. İlçemiz; 122 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 117.674 nüfusla Diyarbakır’ın %6,79’luk kısmını kapsayan bir ilçesi olmuştur.

Bismil Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Kültür Rehberi

Diyarbakır il merkezine 54 km uzaklıkta kalan Bismil; 1.748 km2 yüz ölçümüne sahiptir. Yaz aylarının genellikle en yüksek sıcaklıklarını taşıyan bu ilçe, ilin en önemli tahıl merkezlerinden biridir ve topraklarında taşıdığı Dicle Nehri sayesinde tarım, ilçenin yaşam kaynağı haline gelmiştir. Sahip olduğu demiryolu ve karayolu bağlantıları ile de bu ilçeye ulaşımı çok rahat sağlayabilirsiniz. Bismil’de yaşamayı düşünenlerimiz için biz biraz ilçenin sahip olduğu doğal güzelliklerini ve geçmiş tarihini tanımanızı istedik ve bunları sizler için araştırdık. 

 • Üçtepe Höyük; ilçe merkezine 12 km uzaklıkta Üçtepe köyünde bulunur. 
 • Kenantepe Höyük; ilçe merkezine 15 km uzaklıkta Dicle nehrinin kıyısındadır. 
 • Şahintepe Höyüğü; ilçe merkezine 11 km uzaklıkta Şahintepe köyünde yer alır.
 • Karatepe Höyüğü; ilçe merkezine bağlı Ağıl Köyü yakınlarında Batman çayı ve Dicle Nehrinin kesiştiği yerde bulunur.

Emlakjet olarak Diyarbakır’ın bu ilçesinde Bismil kiralık konut arayanlarımız için biz biraz bölgesel tanıtım yaparak bunları size aktarmak istiyoruz. Bismil, diğer illere de yakın mesafede komşuluk yapmaktadır. Bunları sizler için yazacak olursak;

 • Batman’a 41 km uzaklıkta,
 • Şanlıurfa’ya 199 km uzaklıkta,
 • Mardin’e 94 km uzaklıkta,
 • Ankara’ya 1050 km uzaklıktadır.

Bismil Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Emlakçılarımızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Bismil’de yaşamak isteyenlerimize şimdi, Bismil’e ait kiraları ve m2’leri, oda sayılarıyla birlikte, sizlerle paylaşmak istiyoruz. İlçede, birim kira fiyatı m2 üzerine 4 TL olan ortalama alanı 96 m2 sahip daireleri, 394 TL’ye kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 50-75 m2 alana sahip bir 1+1 daireyi 400-500 TL arasında
 • Ortalama; 980-110 m2 alana sahip bir 2+0 veya 2+1 daireyi 400-600 TL arasında bir fiyata kiralarsınız.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki ortalama bina yaşları çok eski olduğundan fiyatlar, sahibine veya emlakçısına göre değişim gösterecektir. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durum var ise de kendinize alternatif çözümler üretebilirsiniz. Örneğin; Diyarbakır Merkezden ev tutup ilçeye gün içerisinde belli saatlerde kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilmeniz gibi. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı, eşyasız veya faturaların her şeye dâhil olan özellikleriyle de (elektrik, su, internet) kiralayabilirsiniz. Eğer bu konuda daha detaylı bir yardım almak isterseniz Emlakjet.com listeleme sayfasına Bismil eşyalı kiralık daire yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. 

Bismil Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Diyarbakır’ın Bismil ilçesine ait ev tutabileceğiniz toplam 122 mahalle vardır. Biz, Emlakjet olarak burada oturmayı düşünenlerimiz için en kalabalık nüfusa ait mahallerinden birkaçını, sizleri bilgilendirmek amaçlı araştırıp derledik. Bunlar;

 • Akpınar Mahallesi,
 • Altıok Mahallesi,
 • Şentepe Mahallesi,
 • Dumlupınar Mahallesi,
 • Fırat Mahallesi,
 • Sanayi Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesidir.

Bismil ilçesine ait en uygun ve en yaşanabilir evlerine kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfamıza Bismil kiralık daire Akpınar Mahallesi yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Bismil Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.