/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çermikcancel
Diyarbakırcancel

Diyarbakır Çermik Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çermik Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çermik kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çermik Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Diyarbakır’ın önemli ilçelerinden biri olan Çermik ilçesinin eski adı Aberna’dır. İçe bugünkü adını bölgede bulunan ünlü Çermik Kaplıcaları’ndan almıştır. Çermik kiralık ev arayan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe içerisinde Artuklu Beyliği döneminden kalma birçok tarihi eser yer almaktadır. Bu eserlerden başlıcaları: 

  • Haburman Köprüsü, 
  • Çeteci (Bande) Abdullah Paşa Medresesi, 
  • Çermik Hamamı ve Bandeler Çeşmesi'dir. 

Çermik Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Çermik kiralık daire arayan çocuklu aileler ilçe eğitim bilgileri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumları bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. İlçede konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede 10 adet İlköğretim, 1 düz lise, 1 Çok programlı Lise, 1 Anadolu Lisesi, 1 Anaokulu ve Meslek Yüksek Okulu bulunduğu bilgisine ulaşmaktadır.

Çermik Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 50 bin 812’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,34’ünü (25 bin 580) erkek, yüzde 49,66’sını (25 bin 232) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çermik kiralık daire arayanların konut tercihinde bulunabileceği 81 mahalle bulunmaktadır. Çermik kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağaçhan Mahallesi, Akçörten Mahallesi, Akkoyunlu Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alabuğday Mahallesi, Alakoç Mahallesi, Arabük Mahallesi, Armağantaşı Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Bayırbağı Mahallesi, Baykal Mahallesi Bayrak Mahallesi, Bintaş Mahallesi, Bircemal Mahallesi, Bulundu Mahallesi, Ceylan Mahallesi, Çalıtepe Mahallesi, Çukur Mahallesi, Çukurelma Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Dikyol Mahallesi, Dilekpınar Mahallesi, Elifuşağı Mahallesi, Eskibağ Mahallesi, Genceli Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gözerek Mahallesi, Güçlütaş Mahallesi, Günaşan Mahallesi, Gürüz Mahallesi, Güzel Mahallesi, İkiçeltik Mahallesi, İncili Mahallesi, Kala Mahallesi, Kalaç Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karacaviran Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karakolan Mahallesi, Karamusa Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kartaltaşı Mahallesi, Kayagediği Mahallesi, Keklik Mahallesi, Kırmatepe Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Konuksever Mahallesi, Korudağ Mahallesi, Köksal Mahallesi, Kömürcüler Mahallesi, Kuşlukçayırı Mahallesi, Kuyu Mahallesi, Örenkuyu Mahallesi, Pamuklu Mahallesi, Petekkaya Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Recep Mahallesi, Saltepe Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıbalta Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Sinek Mahallesi, Şeyhandede Mahallesi, Tepe Mahallesi, Toplu Mahallesi, Yabanardı Mahallesi, Yayıklı Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yiğitler Mahallesi ve Yoğun Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Diyarbakır Çermik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Çermik kiralık daire ilanları içi listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Çermik Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.