/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çüngüşcancel
Diyarbakırcancel

Diyarbakır Çüngüş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çüngüş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çüngüş kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Çüngüş Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ilinin önemli ilçelerinden biri olan Çüngüş ilçesinin yüzölçümü 489 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1049 metre olan ilçe Diyarbakır ilinin kuzeybatısında yer almaktadır. Çüngüş kiralık daire araya vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Doğusunda Çermik, batısında Malatya ilinin Pütürge ilçesi ve Adıyaman’ın Gerger ilçesi, kuzeyinde ise Elazığ ilinin Sivrice ilçesi yer almaktadır. İlçenin çevresi dağlarla çevrili olup, Güneydoğu Toroslar’ın uzantısı olan Abaza, Akdağ ve Savucak dağları bu ilçe içerisinde yer almaktadır. Akarsular bakımından da oldukça zengin olan ilçede Fırat Nehri, Çüngüş Çayı ve Medya Çayı bulunmaktadır. İlçede yer alan Karakaya Barajı da ilçe için oldukça önemlidir.

Çüngüş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomisi

Çüngüş ilçesinde Diyarbakır’ın diğer ilçelerinde görüldüğü gibi karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bu doğrultuda yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede en sıcak olan dönem Temmuz ayı iken en soğuk olan dönem ise Ocak ayıdır. İlçe iklimi ve yer şekilleri sebebi ile tarım faaliyetleri fazla yapılamamaktadır. Diyarbakır Çüngüş kiralık daire arayanlar ilçede azami miktarda hububat tarımı yapıldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçenin dağlık araziler üzerinde yer alması sebebi ile hayvancılık oldukça yaygındır. Bölge halkı geçimlerini hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek sağlayabilmektedir.

Çüngüş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 927’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (6 bin 1) erkek, yüzde 49,69’unu (5 bin 926) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çüngüş kiralık daire arayan vatandaşları ilçede konut tercihinde bulunabileceği 39 adet mahalle bulunmaktadır. Çüngüş kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Çaybaşı Mahallesi, Değirmensuyu Mahallesi, Deveboynu Mahallesi, Elmadere Mahallesi, Geçitköy Mahallesi, Gökçepelit Mahallesi, Güneydere Mahallesi, Handere Mahallesi, Hindibaba Mahallesi, İbikkaya Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaynakköy Mahallesi, Keleşevleri Mahallesi, Koçören Mahallesi, Külbastı Mahallesi, Malkaya Mahallesi, Ormançayı Mahallesi, Akbaşak Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Albayrak Mahallesi, Arpadere Mahallesi, Atalar Mahallesi, Avut Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Balcılar Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Camiisuk Mahallesi, Çataldut Mahallesi,Oyuklu Mahallesi, Polatuşağı Mahallesi, Sağtepe Mahallesi, Seferuşağı Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yaygınkonak Mahallesi, Yazyağmuru Mahallesi, Yeniköy Mahallesi ve Yukarışeyhler Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Diyarbakır Çüngüş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Çüngüş’te uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.