/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hanicancel

Diyarbakır Hani Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Hani Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hani kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hani Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Milattan Önceki dönemlerden bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Hani ilçesi Diyarbakır ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Milattan Önce 1280’li yıllarda Asurluların hakimiyeti altında olan bölgenin denizden yüksekliği 1200 metredir. Hani kiralık daire arayanlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede Artuklulardan kalma Hatuniye Medresesi, Ayn-Kebir Su Kaynağı, Yasin Minaresi ve Cafer-i Tayyar Yatırı bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin eski ismi Zazaca ‘çeşme’ anlamına gelen Heni’dir. 1875 yılına gelindiğinde Palu iline bağlı bir bucak olan bölge, daha sonraki dönemlerde Lice’ye bağlı bir bucak olarak varlığını sürdürmüştür. Bölge belediye teşkilatlanması 1878 yılında kurulmuştur. Silvan ilçesinden sonra nüfus yoğunluğu bakımından üst sıralarda yer alan ilçede kilometre başına 60’ın üzerinde kişi düşmektedir. 100 kilometretreye 1 köyün düştüğü ilçe tarım faaliyetleri bakımından da oldukça gelişmiştir. Dicle Nehri’ne yakın oluşu sebebi ile oldukça verimli topraklara sahip olan ilçede tahıl, pamuk ve meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır. Kuru ve yaş meyvelerin ilçe ekonomisindeki payı oldukça büyüktür. Diyarbakır Hani kiralık daire arayan vatandaşlar ilçede ormancılık faaliyetlerinin de yoğun olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Hayvancılık faaliyetleri konusunda da aktif bir rol üstlenen bölgenin tereyağı ve çökeleği oldukça meşhurdur. Dicle Nehri yakınlarında yer alan bölgedeki halk nehirde alabalık avcılığı yaparak da geçimlerini sağlamaktadır.

Hani Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 33 bin 100’dür. İlçe nüfusunun yüzde 50,99’unu (16 bin 877) erkek, yüzde 49,01’ini (16 bin 223) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hani kiralık daire arayışında olan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Hani kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Abacılar Mahallesi Akçayurt Mahallesi Anıl Mahallesi Belen Mahallesi Çardaklı Mahallesi Çarşı Mahallesi Çukurköy Mahallesi Dereli Mahallesi Gömeç Mahallesi Gürbüz Mahallesi Kalaba Mahallesi Kaledibi Mahallesi Kırım Mahallesi Kuyular Mahallesi Merkez Mahallesi Okurköy Mahallesi Serenköy Mahallesi Sergen Mahallesi Soylu Mahallesi Süslü Mahallesi Topçular Mahallesi Uzunlar Mahallesi Veziri Mahallesi Yayvan Mahallesi Yukarıturalı Mahallesi Zirve Mahallesi

Sizler de kiralık daire tercihinizi Diyarbakır Hani ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Hani kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Diyarbakır Hani Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Hani Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Bursa Nilüfer Atlas Mahallesi Satılık Arsa
 • Denizli Merkezefendi Günlük Kiralık Daire
 • Bilecik Pazaryeri Satılık Daire
 • İstanbul Satılık Daire
 • Bolu Bolu Merkez Beşkavaklar Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.