/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İpsalacancel

Edirne İpsala Kiralık Daire

araması için 4 ilan bulundu

İpsala Kiralık Daire Arayışında Olanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. İpsala kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

İpsala, Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde bulunan Edirne iline bağlı bir ilçedir. İlin güneybatısında yer alır. Alçak tepelerle engebeleşmiş, dalgalı düzlüklerden oluşmuş bir arazisi vardır. Kuzey ve Doğu kesimlerinin 100-300 metre arasında değişen yükseltileri, batı kesimi ise Aşağı Meriç Ovasının bir parçasını oluşturan İpsala Ovası kaplamaktadır. Meriç Irmağı ve diğer küçük kolları ile birlikte sulanan ve sık sık su baskını yaşanan ovada, son yıllarda yapılmış olan setlerle ilin en büyük ve en verimli tarım alanı oluşturulmuştur. Kuzeybatıda Ergene ve batıda Meriç ırmakları ilçenin doğal sınırlarını belirler. Karasal iklime hakim olan bölgede yaz kış farketmeksizin, gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkları ile oldukça dikkat çekmektedir. İlçede çeltik ekimi yapıldığından yaz mevsiminde nem oranı artış gösterir. İlçe merkezi, İpsala ovasının kuzeydoğusundaki bir tepenin yamacında kuruludur. 2 kilometre güneyinden geçerek Yunanistan İpsala Sınır Kapısına varılır. İpsala kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Meriç, Uzunköprü ilçeleri,
 • Güneyinde Keşan, Enez ilçeleri,
 • Batısında Yunanistan,
 • Doğusunda Keşan ilçesi ile çevrilidir. 

İpsala Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Edirne’nin İpsala ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 6 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 802 TL’dir. 

İpsala ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 12 mahalle bulunuyor. Bunlar; Fevzi Çakmak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, İnönü Mahallesi, Saraç İlyas Mahallesi, Gazi Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Köprü Mahallesi, Bozkurt Mahallesi, Bayrambey Mahallesi, Kapucu Mahallesidir. İlçenin Yunanistan sınırında bulunuyor oluşu ile her gün yüzlerce kişi tarafından sınır geçme amacıyla ziyaret edilmektedir. Ziyaretçilerin İpsala günlük kiralık ev seçenekleri gibi pek çok farklı alternatifler için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

İpsala Kiralık Daire Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre İpsala’da bulunan kiralık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 75 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 818 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 731 TL,
 • 3+1 130 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 754 TL,
 • 4+1 166 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 980 TL,

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Edirne İpsala Bozkurt Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

İpsala Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.