/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baskilcancel

Elazığ Baskil Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Baskil Kiralık Daire Arayışında Olanlara Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Baskil kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri ve okulları hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Baskil, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Elazığ iline 38 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir. Tarihte Hititler, Asurlar, Makedonlar, Roma ve Bizanslara ev sahipliği yapmış olan bir bölgede yer almaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Özellikle kayısısı ile meşhur bir ilçedir. Ülkemizdeki 2030 metrelik uzunluğu ile en uzun demiryolu köprüsü ilçe sınırları içerisinde bulunur. Ayrıca Muşar Dağı Kilisesi, Karakaya Baraj gölü üzerindeki Kömürhan Köprüsü görülmesi gereken tarihi ve doğa güzellikleridir. Düz bir arazi üzerine kurulmuş, tepe ve dağ yükseltileri ile çevrilmiş bir yapısı vardır. Dağlık bir bölgede olan ilçe, Haroğlu ve Hacı Mustafa dağları oldukça önemlidir. Karasal iklim özellikleri yaşanan ilçede, baraj dolayısıyla sıcaklıklar daha yükselmekte ve nem oranı artış göstermektedir. Karakaya Barajı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan kalıntılar doğrultusunda yörenin Tunç Çağına kadar yerleşim bölgesi olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Baskil kiralık ev düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Keban ilçesi,
  • Güneyinde Karakaya Baraj Gölü ve Malatya’nın Kale ve Doğanyol ilçeleri,
  • Batısında Karakaya Bari Gölü,
  • Doğusunda Elazığ Merkez ilçesi ve Sivrice ilçesi ile çevrilidir. 

Baskil Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 20.505’tir. Bu sayının yüzde 49,52'si kadın, yüzde 50,48’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.338 kilometrekare, rakımı ise 1.220 metredir. Baskil kiralık konut tercihi yapabileceğiniz toplam 6 mahalle ve 60 köyü bulunmaktadır. Mahalleleri; 

  • Mustafa Demirel Mahallesi,
  • Şefkat Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Odabaşı Mahallesi,
  • Eskibaskil Mahallesi,
  • Canbeyler Mahallesidir. 

Bazı Köyleri ise; Yürekli, Yukarıkuluşağı, Yıldızlı, Yeniocak, Yaylanlı, Yalındam, Topaluşağı, Tavşanuşağı, Tatlıpayam, Tabanbükü, Şituşağı, Şahindere, Şahaplı, Söğütdere, Suyatağı, Sarıtaş, Resulkahya, Pınarlı, Paşakonağı, Koçyolu, Meydancık, Kuşsarayı, Karakaş, Işıklar, Hacımehmetli, Eskiköy, Gemici, Habibuşağı, Çiğdemlik, Deliktaş, Alangören, Akdemir, Akuğağı, Düğüntepe, Emirhan, Çavuşlu. 

Baskil Kiralık Daire Arayanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak eğitim veren kurumlar; Halk Eğitim Merkezi, Baskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kadıköy Bedriye Çetinkaya Anadolu Lisesi, Baskil Anadolu İmam Hatip Lisesi, Baskil Anadolu Lisesi olmak üzere 4 lise ve 1 halk eğitimi vardır. İlkokul ve ortaokulları ise; Atatürk İlkokulu, Konacık İlkokulu, Büyükpınar İlkokulu, Mustafa Bilbay İlkokulu, Gemici İlkokulu, Baskil İlkokulu, Necati Çetinkaya İlkokulu, Necati Çetinkaya Ortaokulu, Vakıfbank Ortaokulu, Gemici Ortaokulu, Mustafa Bilbay Ortaokulu, Şahit Tahsin Gerekli Ortaokulu, Baskil İmam Hatip Ortaokulu. 

Siz de aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için Emlakjetin bölgedeki güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da Elazığ Baskil sahibinden kiralık ev ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca araştırabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Baskil Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.