/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aşkalecancel

Erzurum Aşkale Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aşkale Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Kılavuzu

Aşkale kiralık daire düşünen EmlakJet ziyaretçileri ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilir. Aşkale, Erzurum’un bir ilçesidir. Bölge tarihi boyunca pek çok uygarlığın yerleşim yeri olmuştur. Bölgedeki bilinen ilk yerleşim yerleri Karasu kıyısındaki höyüğün çevresi ve Kaban Dağının doğu kısımlarıdır. Bölgenin eski isimleri Şöğayn, Açhane, Locus Basara, Aşhane ve Kaledir. Milattan Önceki 1700’lü yıllarda Hititlilerin yaşadığı bölge birçok kez el değiştirmiştir. Hint – Avrupa İpek Yolunda yer aldığı için birçok milletin dikkatini çekmiştir. 650’li yıllarda Bizanslılar hakimiyetine geçen bölge 1387 yılında Timur’un hakimiyetine geçmiştir. Osmanlı Devleti topraklarına ise 1473 yılındaki Otlukbeli Savaşından sonra katılmıştır. 1916 yılında Rus işgaline uğramış ve 2 sene sonra işgalden kurtulmuştur. 

Aşkale Kiralık Daire Arayanlara Bölgenin Coğrafi Yapısı 

İlçenin güneyinde Çat, batısında Tercan ve Bayburt, doğusunda Ilıca ve kuzeyinde İspir yer alır. Etrafında Merşem Dağı, Dumanlı Dağı, Gollo Dağı, Kop Dağı ve Güllü Dağı bulunur. Bu dağlar volkanik bir yapıya sahiptirler. İl merkezinden Aşkale’ye giderken ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıkta olan yolda insan suratına benzeyen bir tepe dikkat çeker. Bölgeye sert karasal iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları sıcak, kısa ve kuraktır. Kış mevsimi ise karlı, uzun ve soğuktur. Etrafındaki bölgelere göre çukurda kaldığı için soğuk hava akımları az etkiler. İlkbahar aylarında yağışlar başlar. İlçenin 1507 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümü vardır ve denizden yaklaşık yükseltisi 1661 metredir. İl merkezine 54 kilometre mesafededir. 

Aşkale Kiralık Daire Bakanlara Mahalleler

İlçenin 76 mahallesi vardır. Aşkale kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri; Cahit Aybar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Abdalcık Mahallesi, Merkez Bucağı Çatören Mahallesi, Haydarhacı Mahallesi, Kavurmaçukuru Mahallesi, Küçükova Mahallesi, Akören Mahallesi, Merkez Bucağı Gölören Mahallesi, Pırnakaban Mahallesi, Çiftlik Bucağı Çatören Mahallesi, Kandilli Mahallesi, Meydan Mahallesi, Güneyçam Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Karasu Mahallesi, Ballıtaş Mahallesi, Tepsicik Mahallesi, Kurtmahmut Mahallesi, Nahiye Gölören Mahallesi, Taşlıçayır Mahallesi, Bozburun Mahallesi, Musatanışman Mahallesi, Karahasan Mahallesi, Demirkıran Mahallesi, Büyükgeçit Mahallesi, Yaylımlı Mahallesi, Sarıbaba Mahallesi, Küçükgeçit Mahallesi, Taşağıl Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Yeniköy Halitpaşa Mahallesi, Merdivenköy Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Çatalbayır Mahallesi, Gümüşseren Mahallesi, Topalçavuş Mahallesi, Yumruveren Mahallesi, Koçbaba Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Yaylayolu Mahallesi, Tokça Mahallesi, Gökçebük Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Mezrea Mahallesi, Kapıkale Mahallesi, Tosunlu Mahallesi, Özler Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Koşapınar Mahallesi, Gürkaynak Mahallesi, Yaylaköy Mahallesi, Hacımahmut Mahallesi, Dağyurdu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Hatuncuk Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Turaç Mahallesi, Kükürtlü Mahallesi, Dallı Mahallesi, Tozluca Mahallesi, Hacıhamza Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Güllüdere Mahallesi, Üç Mart Mahallesi, Düzyurt Mahallesi, Tecer Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Emek Mahallesi, Saptıran Mahallesi, Hacıbekir Mahallesi, Şafak Mahallesi, Kıbrıs Mahallesi, Eyüpoğlu Mahallesi ve Sazlı Mahallesidir. 

Aşkale Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verileri incelediğimizde ilçedeki işyeri sayısının 1.331 ve konut sayısının 10.990 olduğunu görürüz. Konut başında denk gelen hane halkı sayısı ise 4,69’dur. Aşkale’deki kiralık dairelerin alanları ortalama 120 metrekare olarak karşımıza çıkar. Aşkale kiralık daire fiyatları ortalama 490 Türk Lirasına denk gelir. Metrekare başına ödenen birim kira ortalama 4 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile ev arayışlarınızı oldukça hızlı bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Siz de istediğiniz özelliğe sahip örneğin Aşkale eşyalı kiralık daire ilanlarına ve diğer ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Aşkale Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.