/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karaçobancancel

Erzurum Karaçoban Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Karaçoban Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Karaçoban kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, okulları, ekonomik yapısı ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Karaçoban, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 192 kilometre mesafede bulunur. İlçe toprakları Hınıs Ovası’nın uzantısı olan batı tarafı ile ilçe merkezinin bulunduğu alan hariç dağlarla kaplıdır. İlçede yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları uzun soğuk ve kar yağışlı olan sert karasal iklim yaşanmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Karaçoban’ın tarihi M.Ö. 1400’lü yıllara kadar gitmektedir. Uzun yıllar İranlıların egemenliği, sonrasında Bizanslıların eline geçmiştir. Tarihi süreçte bölgeye hakim olmuş olan tüm medeniyetlere ev sahipliği yaparak çeşitli kültürlere sahip olmuştur. 1. Dünya Savaşında Rus ve Ermeni işgali altında olan ilçe, 1920’de yapılan antlaşma gereği Rusya’nın Türkiye topraklarına yakın yerlerinde ikamet eden Türkler ve Kürtler, Ermeniler’in boşalttığı yerlere yerleştirilmiştir. 

Karaçoban kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Karayazı ilçesi,
  • Güneyinde Muş il sınırı,
  • Batısında Hınıs ilçesi,
  • Doğusunda Muş ilçesi vardır. 

Karaçoban Kiralık Daire Arayanlara İlçe İdari ve Nüfus Bilgileri

1965 yılında belediye teşkilatı kurulmuş, 1987 yılında ise ilçe statüsüne yükseltilmiştir. İl merkezine 192 kilometre mesafede ve Erzurum ilinin en güneydoğu sınırında yer alır. Coğrafi olarak Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Murat-Van Bölümüne dahildir. 2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 23.246’dır. Bu sayının yüzde 49,17’si kadın, yüzde 50,83’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 516 kilometrekare, rakımı ise 1.550 metredir. Karaçoban kiralık konut arayanlar için toplam 27 mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları; Kopal Mahallesi, Kırımkaya Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Binpınar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Erhanlar Mahallesi, Duman Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Erenler Mahallesi, Burnaz Mahallesi, Karaköprü Mahallesi, Sarıveli Mahallesi, Molladavut Mahallesi, Karaköprü Mahallesi’dir. 

Karaçoban Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Yapısı

İlçede tarım, hayvancılık ve ticaret yaygın olarak gerçekleştirilmektedir. Karaçoban’da üretilen başlıca tarım ürünleri; buğday, şeker pancarı, mısır, yonca, yulaf, fasülye, arpa. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yapılır. Besicilik yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Hayvanların bir kısmı ticari amaçlı yetiştirilir. İlçe merkezinde evler tek katlı ve bahçelidir. Evlerin etrafında 1 metre civarı yüksekliğinde duvarlarla çevrilidir. Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Erzurum Karaçoban satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Karaçoban Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.