/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oltucancel

Erzurum Oltu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Oltu Kiralık Daire Arayanlara Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Oltu kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Oltu, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum’un bir ilçesidir. İlin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Milli Mücadele tarihinde oldukça önemli bir yeri olan Oltu, 1918 yılında işgalden kurtulmak amacıyla Oltu İslam Komitesi - Oltu Şura Hükümetini kurmuş ve bağımsız bir Şura Hükümeti olarak Ermeniler sınır dışı edilmiştir. 25 Mart 1918 tarihi Oltu’nun kurtuluşu olarak kutlanmaktadır. Kurtuluş mücadelesinden sonra bağımsızlığını ilan etmiş olan Oltu, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra kendi isteği ile bağlanmıştır. Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeydoğusunda bulunmasına rağmen yüzölçümünün çoğunluğu Doğu Karadeniz bölgesinin sınırları içerisindedir. Dolayısıyla ilçenin bulunduğu coğrafyaya göre daha ılıman bir iklimi vardır. Sert karasal iklim koşullarının görünmemesinin bir diğer sebebi ise ilçenin rakımının düşüklüğüdür. İlçede çıkarılan ve dünyaca ünlü bir Oltu taşı oldukça önemlidir. Günümüz itibariyle kaynakların azlığı ve çıkarılmasının zorluğu dolayısıyla Oltu taşının kıymeti her geçen gün daha da artırmaktadır. Oltu kiralık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Yusufeli ve Uzundere ilçeleri,
  • Güneyinde Narman ilçesi,
  • Batısında Tortum ilçesi,
  • Doğusunda Şenkaya ilçesi ile çevrilidir. 

Oltu Kiralık Daire Bölge Kira Piyasası

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Erzurum’un Oltu ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 142 metrekare,
  • Metrekare birim kiralık ücreti en az; 3 TL,
  • Metrekare birim kiralık ücreti en fazla; 7 TL,
  • Ortalama konut kiralık fiyatı; 611 TL,

• 3+1 145 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 637 TL’dir. 

Oltu ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 72 mahalle bulunuyor. Bunlardan nüfusu en fazla olanlar; Yasin Haşimoğlu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karabekir Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Yusuf Ziyabey Mahallesi, Aslanpaşa Mahallesi, Gökçedere Mahallesi, Tutlu Mahallesi, Özdere Mahallesi, İnci Mahallesi, Orucuk Mahallesidir. 

En fazla tercih edilen seçeneklerden biri olan Oltu eşyalı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Oltu Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafi ve Nüfus Bilgileri 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 30.966’dır. Bu sayının yüzde 49,17’si kadın, yüzde 50,83’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.380 kilometrekare, rakımı ise 1.275 metredir. Yüksek kısımlar ile vadi tabanları arasında iklim farkı önemli derecededir. İlçe topraklarında manganez, tuz ve linyit yatakları bulunmakta ve linyit ocakları işletilmektedir.

Günümüz itibariyle köyler dahil ilçe halkının önemli bir kısmı geçimini tarım, hayvancılık ve madencilikle sağlamaktadır. Orman ürünleri de ayrıca ilçe halkının başlıca geçim kaynakları arasındadır.

Oltu kiralık daire arayanlar için tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Erzurum Oltu günlük kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Oltu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.