/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pasinlercancel
Erzurumcancel

Erzurum Pasinler Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pasinler Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Pasinler kiralık daire arıyorsanız bu ilçe rehberinde edineceğiniz bilgiler ile, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arayan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Hasan Kale olarak da anılan Pasinler ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

Pasinler Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Pasinler ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum iline bağlıdır. Erzurum il merkezine yalnızca 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçe toprakları, tarihî İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.460 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.760 metredir. İlçenin kuzey tarafında dağlar, platolar ve tepeler bulunmaktadır. En yüksek plato 3.145 metre ile Çamlıyurt Tepesi'dir. İlçede yer alan dağlar güneybatı tarafına doğru yayılarak Palandöken Dağları ile birleşmektedir. İlçede Pasinler Çayı Havzası bulunmaktadır. Pasinler'de bulunan önemli vadiler arasında Tımar Çayı ve Miyadin Çayı Vadileri bulunur. 

Pasinler Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçe merkezinde ölçülen yıllık ortalama sıcaklık 5,6 santigrat derece olarak tespit edilmiştir. Erzurum ilinde bulunan diğer ilçelere nazaran yaz mevsimleri daha sıcak geçse de kış ayları sert karasal iklimin daha çok etkisi altında olduğu için soğuk ve yağışlı geçmektedir. Ancak kışın az yağışlı olarak geçen ortalama yağış miktarı, kendini ilkbahar aylarında kısa ve az bir biçimde göstermektedir. Pasinler kralık ev düşünenler için yaz ayları ise kurak geçer. İlçe sakinleri, gelirlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedirler. Rakımı daha yüksek yerlerde hayvancılık daha çok rağbet gören bir meşgaledir.

Pasinler Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 senesinde yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Pasinler ilçesinde toplam 28.961 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,80'i erkek olup geriye kalan %49,20'si kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, Pasinler'de kendini oldukça yavaş bir şekilde belli eden bir nüfus azalışı gözlemlenmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-1,16 olarak tespit edilmiştir. İlçe nüfusunun neredeyse yarısını genç nüfus oluşturmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, Pasinler'de en çok ilkokul mezunu insan bulunmaktadır. İkinci sırada ortaokul mezunları, üçüncü sırada ise eğitimsiz kişiler gelmektedir. İlçede çoğu kişi Erzurumlu olsa da başka şehirlerden gelip de Pasinler ilçesinde yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar çoğunlukla Ağrı, Kars, Muş ve Diyarbakır ilçelerinden gelmektedir.

Pasinler Kiralık Daire Araştıran Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalle Seçenekleri

Pasinler ilçesine bağlı olan toplam 72 adet mahalle bulunmaktadır. Pasinler kiralık apart arayan kişilerin arasından tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Kasımpaşa Mahallesi,
  • Kaplıcalar Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi,
  • Kethüda Mahallesi,
  • Altınbaşak Mahallesi,
  • Demirdöven Mahallesi,
  • Paşabey Mahallesi.

Eğer siz de Pasinler Kasımpaşa Mahallesi sahibinden kiralık ev gibi bölge spesifiğinde bir konut arama süreci içerisinde iseniz bölge içerisinde yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi veya Emlakjet.com sitesi üzerinde yer alan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.