/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnönücancel

Eskişehir İnönü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İnönü Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

İnönü kiralık daire ararken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazı üzerinden ulaşabilirsiniz. İnönü, Eskişehir’in bir ilçesidir. İlçede yapılan araştırmalarda bölgenin kurucularının Frigler olduğu ortaya çıkmıştır. Kandilli Köyünde ortaya çıkan tarihi eserler sonucunda bölgenin bir zamanlar Bizanslıların da topraklarına katıldığı görülür. Bizanslılar döneminde kasabanın günümüzdeki yerine çekildiği görülür. Bölgenin bu dönemdeki ismi de Basilika’dır. Bu ad prens kalesi ya da sarayı anlamına gelir. Bu isim bölgenin Bizans sarayıyla olan yakın ilgisini gösterir. Selçuklu kumandanı Kutalmışoğlu Süleyman Bey ilçeyi Selçuklu topraklarına dahil etmiştir. Malazgirt Zaferi sonucunda Anadolu’ya gelen Türklerle bölge Türk hakimiyetine geçmiştir. Kurtuluş Savaşında 1. ve 2. İnönü Savaşlarının geçtiği bölgedir. 1920 yılında Yunan işgaline uğramıştır. 1922 senesinde işgalden kurtulmuştur. 1923 yılında Bilecik’in Söğüt ilçesine bağlı köy konumuna getirilmiştir. 1926’da Bozüyük’e bağlı bucak merkezi statüsüne getirilmiştir. 1963 yılında Eskişehir merkez ilçesine bağlanmıştır. 1987 senesinde de çıkarılan kanunla ilçe konumuna getirilmiştir. 

İnönü Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası

İnönü ilçesi 345 kilometrekareden oluşan bir büyüklüğe sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 837 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 36 kilometredir. İlçe İç Anadolu, Marmara ve Ege Bölgelerinin kesişim noktasında bulunur. Doğu – Batı doğrultusunda İnönü Ovası yerkabuğunda oluşan tektonik hareketlerde oluşmuştur. Arazisi oldukça verimlidir. Bölge birkaç bölgenin kesişim noktasında yer aldığı için farklı iklim özelliklerine sahiptir. En çok karasal iklim tipinin özellikleri görülür. Kışlar oldukça soğuk geçer. Kuzeyinden gelen nemli ve soğuk rüzgarlara açık olan bir yerde bulunduğu için kış aylarında don olaylarına sık sık rastlanır. Yükseltisi fazla olduğu için sıcaklığı düşüktür. Bu da tarım ürünlerindeki çeşitliliği olumsuz etkiler. Bitki örtüsünü meşe, çam, gürgen, kızılcık ardıç ve ağaçları oluşturur. Bölgenin güney kısımlarına doğal mağaralar bulunur. Bu mağaralar aralıklı püskürtmelerin sonucunda ortaya çıkmıştır ve Kuz Dağı ile Göktepe’nin yamacında bulunur. Bölge bu doğal inlerin hemen önünde bulunduğu için İnönü ismini almıştır. Buradaki mağaraların bir kısmının birbirleriyle bağlantıları vardır. Bölgenin güney kısımlarında iki tane yarı termal su kaynağı yer alır. Yöre maden bakımından zengindir. Siz de bu ilçeden ev aramak için İnönü kiralık ev arayışlarınızı sitemizden gerçekleştirebilirsiniz. 

İnönü Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumda yer alan bilgilere göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 6.797’dir. Bu kişilerin %48,46’sını (3.294) kadınlar ve %51,54’ünü (3.503) erkekler oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İnönü’nün 2017’deki nüfusu ise 6.634’tür. Bir yılda ilçede yaşayan kişi sayısında küçük bir artış olmuştur. İlçenin nüfus artış oranı %2,46’dır. Kilometrekare başına düşen kişi sayısı yani nüfusunun yoğunluğu 20’dir. İlçedeki en kalabalık mahalleler; İsmetpaşa Mahallesi, Oklubalı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Yenice Mahallesi, Orta Mahallesi ve Dereyalak Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleler ise; Esnemez Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Kümbetakpınar Mahallesi, Yürükyayla Mahallesi, Seyitaliköyü Mahallesi ve Yukarıkuzfındık Mahallesidir. Siz de İnönü kiralık daire arayışlarınız bu mahallelerden birinde yapabilirsiniz. 

 Ev arayışlarını en hızlı emlakjet.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Eskişehir İnönü sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

İnönü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.