/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alucracancel
Giresuncancel

Giresun Alucra Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Alucra Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler

Alucra kiralık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte konut arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Alucra ilçesinin nüfus özellikleri, ekonomik faaliyetleri ve coğrafi karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık. 

Tarihi Hititlerin zamanına kadar uzanan Alucra'da tarih boyunca Kimmerler, İskitler, Medler, Persler, Romalılar ve Bizanslılar yaşamıştır. Sekizinci yüzyılda bölgeye varan Oğuzlar, bölgeye yerleşmiştir. 1071 senesinde ise Malazgirt Savaşı ile birlikte Osmanlı Devleti hakimiyeti altına girmiştir. 

Alucra Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Alucra ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Giresun iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.200 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.460 metredir. Doğal bitki örtüsü, yayla iklimini andırır. Kuzey yamaçları tamamen ağaçlar ile kaplanmıştır. Ancak güney tarafı daha sade bir karakteristiğe sahiptir. Geniş otlaklar ile birlikte ormanlar, ilçenin doğal bitki örtüsünü oluşturur. İlçenin etrafında bulunan komşu merkezî illere olan uzaklığının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin Giresun iline olan uzaklığı 150 kilometredir.
  • İlçenin Gümüşhane iline olan uzaklığı 147 kilometredir.
  • İlçenin Erzincan iline olan uzaklığı ise 148 kilometredir.

Alucra Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Alucra kiralık konut düşünenler için ilçenin konumu dolayısı ile Karadeniz iklimi görülmesi gerekse de bunun aksine kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. İlçeye düşen karlar ancak Nisan ayında erir ve bahar yağışları ise Haziran ayına kadar devam eder. Karların erimesi ile birlikte yağmurlar da başladığında debisi en çok yükselen akarsu Bağırsak Deresi olur. İlçe sınırları içerisinde yer alan İnce Dere ise neredeyse tüm suyunu Gavur Dağları'nın karlarının erimesinden alır. Ancak yazın yağış olmadığından özellikle Ağustos ayında tamamen kurur. İlçeye yıllık yağış miktarı 560 mm3 olarak tespit edilmiştir. Yıllık görülen ortalama sıcaklık ise 18 santigrat derecedir. Ortalama soğukluk buna karşın -1 santigrat derecedir.

İlçe sakinleri, genellikle tarım ve hayvancılık sektörlerinden gelirlerini elde ederler. İlçede var olan otlaklar sayesinde büyükbaş hayvancılık oldukça gelişmiştir. Su kaynakları bazı dönemlerde oldukça kısıtlı olduğundan ekili tarım da aynı şekilde çoğunlukla tahıl ekimine elverişlidir. İlçede yapılan tarımsal faaliyetlerden patates, fasulye, şeker pancarı ve kara lahana gibi ürünler elde edilir. Meyvecilik ise hiç yapılmaz.

Alucra Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Alucra ilçesinde toplam 12.250 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,09'u erkek olup geriye kalan %48,91'ini ise kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, ilçe nüfusu oldukça düzensiz bir karakteristiğe sahiptir. Ancak son yılda radikal bir biçimde artış göstermiştir. 

Alucra kiralık ev arayan okuyucularımızın tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır: 

  • Yunus Emre Mahallesi,
  • Mesudiye Mahallesi,
  • Kemallı Mahallesi,
  • Karaağaç Mahallesi.

Eğer siz de Alucra Yunus Emre Mahallesi kiralık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.