/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Görelecancel

Giresun Görele Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Görele Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Göreli kiralık daire daire arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Görele, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı on altı yerleşimden biridir. Sahil şeridinde yer alan ilçe, kent merkezinden yaklaşık altmış üç kilometre uzakta bulunmaktadır. Kemençelerin başkenti olarak da bilinen semtte kemençe üretimi yapılmaktadır. İlçede, 178 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Sahil şeridinde yer alan ilçenin, denizden yüksekliği veya rakımı yaklaşık 50 metredir. İlçe, doğal güzellikleri, çok eskilere dayanan geçmişi ve sevecen yerel halkı ile ülkenin en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Görele Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o ilçeyi daha yakından tanımanızı sağlar. O bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirir. Bu nedenle yazının ikinci bölümünde semtin tarihine kısaca değinmek istedik. Görele kiralık ev düşünenlerin de ilçenin tarihi hakkında fikir sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. Görele ilçesinin tarihi, milattan önce 1500’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce 1500’lü yıllarda Hititler tarafından yapılmıştır. Daha sonra Frigler bölgede yaşamını sürdürmüştür. İlçenin ismi o dönemde “corallium” olarak geçmektedir. Latince bir sözcük olan bu isim, kor kırmızı anlamına gelmektedir. İlçede yer alan Koralla Kalesi de bu döneme tanıklık eden önemli bir tarihi yapıdır. Koralla ismi zamanla Türkmen deyişlerinde Görele’ye dönüşmüştür.  11. Yüzyıldan sonra Türkmenler yerleşmiştir. Bu tarihten sonra da ilçe Türk yurdu olmuştur. Semt, uzun yıllar Trabzon sancağına bağlı bir nahiye olmuştur. Daha sonra 1923 yılında  Giresun’a bağlanmıştır. Görele kiralık konut arayışınızda kararlı iseniz, tarihi dokusu yüksek olan bir ilçede yaşama şansına ulaşacaksınız.

Görele Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 33.510 kişiye ulaşmış durumdadır.. İlçede yaşamını sürdürenlerin %50.34’’ü erkek, geriye kalan %49.66’si ise kadındır. İlçe, kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. Semt nüfusunun yaklaşık %7.08’ine ev sahipliği yapmaktadır. Görele’den sonra Espiye, Bulancak ve Merkez ilçeleri gelmektedir.  Bölge popülasyonu 2007-2010 yılları arasında azalmış, daha sonra da dalgalı bir görünümle dönemsel olarak artışlar ve azalışlar meydana gelmiştir. İlçe popülasyonu 2018 yılı itibari ile artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı %13.94 civarındadır. Giresun Görele kiralık ev tercih edecekler için, mahalleleri aşağıdaki gibi gelişmişliklerine göre sıraladık:

 • Kumyalı Mahallesi
 • Yeşiltepe Mahallesi
 • Bozcaali Mahallesi
 • Sayfiye Mahallesi
 • Soğuksu Mahallesi
 • Hendekbaşı Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Aydınlıkevler Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Beyli Mahallesi
 • Kaba Mahallesi

Eğer Görele kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Görele kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınız sırasında EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Görele Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.