/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yağlıderecancel

Giresun Yağlıdere Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yağlıdere Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgi Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Yağlıdere kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Yağlıdere, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan Giresun iline bağlı, il merkezine 47 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Yağlıdere’nin bugün bulunduğu yerin ilk defa yerleşim yeri olarak kullanılması, yöredeki insanların Cuma namazlarını kılmak ve ihtiyaçlarını gidermek, alışveriş yapmak amacıyla Ağdarı Bükü’nde 1811 yılında büyük bir camii yapmalarıyla başladığı bilinmektedir. Camiinin yapılışından itibaren etrafında kalaycı, demirci, tuzcu, gazcı gibi zorunlu ihtiyaç maddelerinin satıldığı küçük dükkanlar kurulmuştur. Günümüzde Camiyanı ismini taşıyan yer ilçe merkezidir. İlçe merkezi Yağlıdere çayı kenarında yer aldığı için sonraları bu çayın ismini almıştır. 1957 yılına kadar Tirebolu’ya bağlı iken bu yıldan sonra Espiye’ye bağlı bir bucak, daha sonrasında ise 1987 yılında müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçede düz arazi yok denilecek kadar azdır. Yağlıdere kiralık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Keşap ve Espiye ilçeleri,
  • Güneyinde Alucra ilçesi,
  • Batısında Dereli ilçesi,
  • Doğusunda Güce ilçesi ile çevrilidir. 

Yağlıdere Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 16.758’dir. Bu sayının yüzde 49,85’i kadın, yüzde 50,15’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 322 kilometrekare, rakımı ise 50 metredir. Tipik karadeniz iklimi etkili olan Yağlıdere’de kışlar ılık ve yağışlı, yazlar serin geçer. Yağış bol bir şekilde ve tüm yıl devam etmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 14 derece civarıdır. Alçaklarda bitki örtüsü kestane, kızılağaç, kavak ve meşeden oluşur. Daha yüksek alanlarda göknar, sarıçam, sakız ağaçları, dağların zirvelerinde ve yaylalarda ise alpin çayırları görülmektedir. Yağlıdere kiralık daire seçimi yapabileceğiniz toplam 15 mahallesi vardır. Bunlar; Ahallı Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Oruçbey Mahallesi, Kurucalı Mahallesi, Kızılelma Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Bük Mahallesi, Akdarı Mahallesi, Tuğlacık Mahallesi, Palaklı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kozbükü Mahallesi, Günece Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Akdoğan Mahallesidir. 

Yağlıdere Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomik Yapısı

Yağlıdere ilçesinde kiralık ev arayışında olanlar için önemli bir konu da ilçedeki ekonomik koşullardır. Başta fındık olmak üzere tarım, hayvancılık, ormancılık ve arıcılık temelli bir ekonomik yapıya sahiptir. Halk kendi ihtiyacını karşılamak amacıyla meyve ve sebze yetiştirmektedir. Fındığa bir diğer alternatif olarak kivi yetiştiriciliği son yıllarda daha fazla ilgi çekmekte ve önem kazanmaktadır. İlçede kovanlı arıcılık ve alabalık çiftlikleri yapılmaktadır. Yağlıdere ilçe topraklarında bakır ve çinko yatakları bulunuyor olsa da üretimi gerçekleştirilememektedir. 

Sizde aradığınız evi kolayca bulabilmek için Emlakjet’in emlak danışmanlarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sahibinden Giresun Yağlıdere’de uygun fiyatlı kiralık ev ilanlarını detaylıca sitemizden inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Yağlıdere Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.