/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kelkitcancel

Gümüşhane Kelkit Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kelkit Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Kelkit kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, coğrafyası, tarihi, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Kelkit, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı, il merkezine 60 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. İlçe toprakları dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Gümüşhane’nin güneyinde bulunan ilçe toprakları, akarsu vadileri ile yarılmış birbirine paralel sıra dağlarından oluşmaktadır. Kuzeyinde Gümüşhane Dağları, Güneyinde ise Çimen, Akdağ ve Otlukbeli dağları engebelendirir. İlçenin çevresinde genişleyen Kelkit Vadisi, Kelkit ırmağı ile sulanır ve tarım alanını oluşturur. Ayrıca ilçede tarıma elverişli olarak Horançor, Koşmaşat ve Özlüce vadileri de vardır. Çevresindeki dağların yüksek kısımlarında yaylaları bulunan Kelkit’te yaz aylarına doğru az da olsa halkın hayvanlarını yaydığı bir alandır. Kelkit Yatlası, Türünk, Ernek, Pernek, Deredol ve Tarbast, Sipikor Yaylaları oldukça önemlidir. Kelkit ilçesindeki toprak örtüsü; alçak kesimlerde kavak, meşe, ardıç, yüksek kesimlerde ise gürgen, sarıçam, titrek kavak görülmektedir. Kelkit kiralık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Gümüşhane Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Erzincan il sınırı,
  • Batısında Şiran ilçesi,
  • Doğusunda Köse ilçesi ve Bayburt ili ile çevrilidir. 

Kelkit Kiralık Daire Arayanlara İlçe Mahalle ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 47.891’dir. Bu sayının yüzde 48,99’u kadın, yüzde 51,01’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.925 kilometrekare, rakımı ise 1.350 metredir. 1925 yılında Gümüşhane’ye bağlanmış olan Kelkit’te kiralık ev bakabileceğiniz 14 mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Özyurt Mahallesi, Mahmatlı Mahallesi, İnönü Mahallesi, Halkevi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Merkez Mahallesi, Küçükcami Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Büyükami Mahallesidir. 

Kelkit Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
  • Ortalama konut kiralama fiyatı; 653 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Gümüşhane Kelkit Atatürk Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Kelkit Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.