/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aralıkcancel

Iğdır Aralık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aralık Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Aralık kiralık daire tercih etmeyi düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden demografisine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda semti yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Aralık, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Iğdır iline bağlı bir yerleşim birimidir. Iğdır, ülkemizin en doğu ucunda bulunmaktadır. Şehir sadece dört ilçeden meydana gelmiştir. En kalabalık ilçesi Merkez iken, Aralık ilçesi kentin en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. İlçede yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık %10.79’una tekabül etmektedir. İlçe yalnızca şehrin değil ülkenin de en uç noktasında yer almaktadır. Bir kavşak noktası üzerinde yer alan semt,  İran, Azerbeycan ve Ermeninistan ülkeleri ile komşu vaziyettedir.

Aralık Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o il veya ilçenin ekonomisini, yerleşimini, konut tipini ve hatta emlak piyasasını etkilemektedir. Bu nedenle Aralık kiralık ev düşünenlerin ilk olarak ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Aralık ilçesi, 852 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 821 metredir. İlçe, kent merkezinden yaklaşık kırk beş kilometre mesafede yer almaktadır. Şehrin en uç noktasında bulunan semt, kentin doğu hattında bulunmaktadır. İlçe, İran ile kırk dokuz kilometrelik çok uzun bir sınır kapısına sahiptir. İlçe aynı zamanda Azerbeycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyetiile 56 kilometrelik sınıra sahiptir. İlçenin batısında Iğdır, güneyinde büyük ve Küçük Ağrı Dağları ile Doğubeyazıt ilçesi yer almaktadır. İlçede sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Başka şehirlerden gelerek buraya yerleşenlerin Aralık kiralık konut bakarken, bu koşullara dikkat etmesi önemlidir. 

Aralık Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 yılında açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre Aralık ilçesinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 21.311’e ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 11.329’u erkek,  9982’si ise kadındır. Daha açık bir tabirle ilçe nüfusunun %53.16’sı erkek, geriye kalan %46.84’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. İlçenin popülasyonu son yıllarda azalmaktadır. 2016 yılında küçük bir artış meydana gelse de, 2019 yılı itibari ile yine düşme eğilimindedir. Bu nedenle, ilçedeki popülasyonun artış hızı negatif yönlüdür. Semt beş mahalleden meydana gelmektedir. Merkez ilçe haricinde belediye teşkilatı bulunmamaktadır. Semtin 22 köyü bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri nüfuslarına göre Iğdır Aralık kiralık ev arayanlar için aşağıdaki gibi sıraladık. Kendinize en uygun yerleşim birimini seçerek araştırmalarınızı orada yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Karşıyaka Mahallesi ( 2998 kişilik nüfusu ile ilçenin en kalabalık ve gelişmiş yerleşim birimidir. )
  • Köprüler Mahallesi
  • Aras Mahallesi 
  • Karasu Mahallesi 
  • Ortaköy Mahallesi 

Eğer Aralık kiralık daire  tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Aralık kiralık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Aralık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.