/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuzlucacancel
Iğdırcancel

Iğdır Tuzluca Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tuzluca Kiralık Daire Arayanlara İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tuzluca kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Tuzluca, Türkiye’nin doğu sınırında yer alan Iğdır ilinin bir ilçesidir. Önceki ismi Kulp olan ilçe, 1920 yılında Rus işgalinden kurtarıldıktan sonra ilçe statüsüne kavuşmuştur. Iğdır’ın Merkez ilçesi dışındaki en büyük ilçesi konumundadır.  Tuğla Fabrikası ve bölgenin tuz ihtiyacını karşılayan Tuz Dağı da buradadır. Ayrıca Tuz dağında bulunan su göletlerinin astım hastalığına şifa olduğu bilinmektedir. Yüksek platonların ve dağlık kesimlerin geniş yer kapladığı bir coğrafyada bulunmaktadır. Bununla birlikte Iğdır Ovası, jeolojik ve iklim özellikleri sebebiyle çevre yörelerden farklı olarak pamuk ve meyve yetiştiriciliğine elverişlidir. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın büyük bir bölümü bu il sınırları içerisindedir. Hakkında pek çok efsanelerin bulunduğu bu dağ hakkındaki bilinen en önemli inanış; Hz. Nuh’un gemisinin burada olduğudur. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İran üzerinden Doğubeyazıt, Kars, Erzurum, Erzincan üzerinden İç Anadolu’ya uzanan İpek Yolu buradan geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre ilin coğrafyasının tarihi Paleolitik Çağ’a kadar uzanmaktadır. Iğdır Tuzluca kiralık konut arayışında olanlar için çevresindeki diğer yerleşim bölgeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Kars ili ve Ermenistan Devlet Sınırı,
 • Güneyinde Ağrı il sınırı,
 • Batısında Kars il sınırı,
 • Doğusunda Iğdır Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

Tuzluca Kiralık Daire Alacaklar İçin İlçenin İdari ve Ulaşım Bilgileri

Iğdır Tuzluca ilçesinde 2018 yılı TÜİK verilerine göre toplam 24.560 kişi yaşamaktadır. Iğdır Tuzluca’da kiralık daire arayışında olanların tercih edebileceği toplam 5 mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Orta Mahallesi,
 • Yukarı Mahallesi,
 • Aşağı Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesidir. 

Iğdır Tuzluca kiralık daire arayışında olanlar için, ilçe merkezinden bağlı mahalle ve köylere ulaşım otobüs ve minibüsler ile sağlanmaktadır. İlçe merkezinden kalkmak üzere günün her saatinde belli lokasyonlara ve çevre ilçelerin beldelerine otobüs ve minibüs bulmak mümkündür. 

Tuzluca Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Iğdır’ın tüm ilçelerinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 16 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 1.135 TL’dir. 

Iğdır'ın tüm ilçelerindeki ev kira fiyatları ise ortalama olarak;

• 1+1 60 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 1.196 TL,

 • 2+1 115 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 940 TL,
 • 3+1 150 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 1.107 TL’dir. 

Sizler de kiralık konut tercihini Iğdır ilinin Tuzluca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Iğdır Tuzluca’da kiralık müstakil evler ve daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Tuzluca Kiralık Daire
Abbasgöl KöyüAbbasgöl Köyü (Pınar Mahallesi)Ağabey KöyüAkdeğirmen KöyüAkdiz KöyüAkoluk KöyüAlhanlı KöyüAliköse KöyüArslanlı KöyüAşağıaktaş KöyüAşağıcivanlı KöyüAşağı Çıyrıklı KöyüAşağı Çıyrıklı Köyü (Yukarıçıyrıklı Mahallesi)Aşağıkatırlı KöyüAşağıkatırlı Köyü (Aşık Hüseyin Mahallesi)Aşağıkatırlı Köyü (Yukarı Katırlı Mahallesi)Aşağı MahallesiAşağısutaşı KöyüAşağısutaşı Köyü (Yukarı Sutaşı Mahallesi)Badilli KöyüBağlan KöyüBahçecik KöyüBahçelimeydan KöyüBeyoğlu KöyüBostanlı KöyüBuruksu KöyüCanderviş KöyüCanderviş Köyü (Adalet Mahallesi)Cumhuriyet MahallesiÇıraklı KöyüÇiçekli KöyüDoğanyurt KöyüDoğanyurt Köyü (Karagüney Mahallesi)Eğrekdere KöyüElmalık KöyüGaziler KöyüGedikli KöyüGöktaş KöyüGüllüce KöyüGüzeldere KöyüHadımlı KöyüHamurkesen KöyüHasankent Köyüİnce Köyüİncesu KöyüKalaça KöyüKamışlı KöyüKandilli KöyüKandilli Köyü (Taşköprü Mahallesi)Karabulak KöyüKaracören KöyüKarakoyun KöyüKaranlık KöyüKarataş KöyüKayakışlak KöyüKayaören KöyüKayaören Köyü (Alçalı Mahallesi)Kazkoparan KöyüKelekli KöyüKılıçlı KöyüKırkbulak KöyüKıznefer KöyüKöprübaşı KöyüKula KöyüKumbulak KöyüKuruağaç KöyüKüçükova KöyüLaleli KöyüMollakamer KöyüNahırkıran KöyüOmbulak KöyüOmbulak Köyü (Başsinek Mahallesi)Ombulak Köyü (Konaklı Mahallesi)Ombulak Köyü (Yeniköy Mahallesi)Ortabucak KöyüOrta MahallesiOsmanköy KöyüPirdemir KöyüSarıabdal KöyüSarıbulak KöyüSoğukbulak KöyüSöğütlü KöyüSürmeli KöyüSürmeli Köyü (Değirmen Mahallesi)Taşuçan KöyüTaşuçan Köyü (Koçbaşı Mahallesi)Tezekçi KöyüTurabi KöyüTutak KöyüUğruca KöyüÜçkaya KöyüÜnlendi KöyüYağlı KöyüYağlı Köyü (Gülahmet Mahallesi)Yağlı Köyü (Kızılkelefe Mahallesi)Yassıbulak KöyüYaylacık KöyüYeni MahallesiYukarıaktaş KöyüYukarıcivanlı KöyüYukarı MahallesiYüceotak Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.