/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluborlucancel

Isparta Uluborlu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Uluborlu Kiralık Daire Almayı Düşünenlere Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Uluborlu kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Uluborlu, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Bölümü’nde yer alan Isparta iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 65 kilometre kuzeyinde yer alır. İlçe yerleşimi önceden Toros kollarının uzantısı olan Kapı Dağı’nın eteklerinde kurulmuş daha sonra da günümüzdeki yeri olan Uluborlu Ovasına taşınmıştır. Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında bir geçiş iklimi özelliği göstermektedir. İlçenin yüzölçümü 240 kilometrekare, rakımı ise 1.100 metredir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre tarih boyunca antik, askeri ve ticari yolların kavşak noktasında bulunan Uluborlu Bölgesi Prehistorik devirlerden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. 

Uluborlu Kiralık Daire Alacaklar İçin İlçenin Ekonomik ve İdari Yapısı

Isparta'nın Uluborlu ilçesinin ekonomik yapısının büyük bir bölümünü sulu tarım oluşturmaktadır. İlçede üretilen kiraz, kokusu ve tadı ile hem Türkiye’de hem de yurt dışında marka olmayı başarmıştır. Kiraz ve Yağlı Pehlivan Güreş Şenlikleri Haziran ayının son haftasında ya da Temmuz ayının ilk haftasında 2 gün olarak sürmektedir. Ayrıca Uluborlu’nun zengin coğrafyasında endemik bitki gözlemciliği, dağcılık, trekking, foto safari, su sporları, yayla-kamp-karavan ve av turizmi gibi pek çok doğa sporları gerçekleştirilebilecek imkana sahiptir. Dolayısıyla turizm gelir kaynağı gelişmeye açıktır. Uluborlu ilçesinin nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre toplam 6.388’dir. Uluborlu kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 11 mahalle vardır. Bu mahalleler; Taşköprü Mahallesi, Pazar Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Zincirli Mahallesi,  Serenler Mahallesi, Hamideli Mahallesi, Namazgah Mahallesi, Topraklık Mahallesi, Güreşyeri Mahallesi, Kösehasan Mahallesi ve Selçuklu Mahallesidir. Isparta Uluborlu kiralık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Uluborlu Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Isparta'nın Uluborlu ilçesindeki ve ilin genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 105 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 796 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık konut tercihini Isparta’nın ilinin Uluborlu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Isparta Uluborlu sahibinden kiralık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Uluborlu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.