/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Afşincancel

Kahramanmaraş Afşin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Afşin Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Afşin kiralık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Afşin ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Afşin Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Afşin ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kahramanmaraş iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.387 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.230 metredir. İlçeye ulaşım yalnızca karayolu vasıtası ile gerçekleşebilmektedir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonlara olan mesafelerinin bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • İlçe, Kahramanmaraş il merkezine 150 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
  • İlçe, Elbistan ilçesine 28 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
  • İlçe, Göksun ilçesine 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Afşin Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Durumu

Afşin kiralık konut arayanlar için ilçede karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir. Ancak ilçede bulunan bazı köylerde ise Akdeniz ikliminin etkileri daha fazla görülmektedir. Yine de ilçe merkezi karasal iklime sahiptir. Sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Kış aylarında, yaz mevsimine nazaran daha çok yağış almaktadır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 9,7 santigrat derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 483 mm'dir.

Son yıllarda Afşin'de dünyanın en zengin bakır madenlerinden biri keşfedilmiştir. Bu yeni bulunan bakır maden rezervi, önceleri bittiği sanılarak terk edilmiştir. Ancak son çalışmalar sonucunda, bu madenin işletilmesi sonucunda ülkenin borçlarının kapanabileceği kadar büyük bir gelir getirebileceği görülmüştür. Ancak bu yönde çalışmalar başlamamıştır.

Afşin Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Afşin ilçesinde toplam 81.423 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,72'si erkek olup geriye kalan %49,28'ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre, nüfus gidişatı oldukça sabit ve stabil bir şekilde senelerden beri süregelmeyi başarmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,39 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok ilkokul mezunları bulunmaktadır. İkinci sırada lise mezunları gelmekte olup üçüncü sırada ilköğretim mezunları takip etmektedir. Her ne kadar ilçe sakinlerinin birçoğu Kahramanmaraşlı olsa da başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar çoğunlukla Kayseri, Osmaniye ve Malatya illerinden gelmiştir.

Afşin Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçedeki Mahalle Seçenekleri

Afşin ilçesine bağlı olan toplamda 66 adet mahalle bulunmaktadır. Afşin kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerden en kalabalık olanlarının bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • Efsus Turan Mahallesi,
  • Yeşilyurt Mahallesi,
  • Gaziosmanpaşa Mahallesi,
  • Beyceğiz Mahallesi,
  • Afşinbey Mahallesi,
  • Arıtaş Mahallesi,
  • Kale Mahallesi.

Eğer siz de Afşin Efsus Turan Mahallesi kiralık ev arıyorsanız ilçede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Afşin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.