/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Türkoğlucancel

Kahramanmaraş Türkoğlu Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Türkoğlu Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Türkoğlu kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Türkoğlu Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş’ın önemli ilçelerinden biri olan Türkoğlu ilçesinin yüzölçümü 705 kilometrekaredir. Batısında yüksek olmayan dağlık ve yayla alanları yer alan ilçenin Kuzeybatısında Kemalim Dağları, Güneybatısında ise Toros Dağları’nın devamı olan Nur Dağları yer almaktadır. İlçe Nur Dağları’nın doğusunda yer alan İmalı Dağları’nın doğu eteği üzerinde kurulmuştur. Ovalık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede bulunan Türkoğlu ve Gavur Gölü Ovaları ilçe için oldukça önemlidir. Türkoğlu kiralık konut arayan vatandaşlar ilçedeki tarım faaliyetleri ve su kaynakları ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin en önemli akarsuları Aksu Nehri ve İmalı Deresi’dir. Bu iki nehir ilçe topraklarının sulanmasında önemli rol oynamaktadır. İlçe ekonomisinin temeli genel olarak tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçe halkının gelir kaynağının büyük bir kısmını oluşturan tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarımı yapılmaktadır. İlçede yaşayan yerel halkın yaptığı bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Türkoğlu kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin son dönemde ekonomik olarak geliştiği bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebeple ilçede kiralık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Türkoğlu Kiralık Daire Arayanlar İçin ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 73 bin 770’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,47’sini (37 bin 971) erkek, yüzde 48,53’ünü (35 bin 799) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Türkoğlu kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 44 adet mahalle bulunmaktadır. Türkoğlu kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akçalı Mahallesi, Avşarlı Mahallesi, Aydınkavak Mahallesi, Bayramgazi Mahallesi, Beyoğlu Mahallesi, Ceceli Mahallesi, Cennetpınarı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakallıçullu Mahallesi, Çakallıhasanağa Mahallesi, Çakıroğlu Mahallesi, Çobantepe Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Doluca Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Güllühüyük Mahallesi, Hacıbebek Mahallesi, Hopurlu Mahallesi, İmalı Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kadıoğluçiftliği Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Kelibişler Mahallesi, Kılılı Mahallesi, Kırmakaya Mahallesi, Kızıleniş Mahallesi, Kumçatı Mahallesi, Kuyumcular Mahallesi, Küçükimalı Mahallesi, Minehüyük Mahallesi, Önsenhopuru Mahallesi, Özbek Mahallesi, Pınarhüyük Mahallesi, Şekeroba Mahallesi, Tahtalıdedeler Mahallesi, Uzunsöğüt Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Yeşilyöre Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Yolderesi Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kahramanmaraş Türkoğlu kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.