/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ovacıkcancel

Karabük Ovacık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ovacık kiralık daire Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Ovacık kiralık daire arayışında olan sevgili EmlakJet ziyaretçilerimizin ilçe hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Ovacık, Karabük iline bağlı bir ilçedir. Karabük il merkezine 47 kilometre uzaklıkta yer alan, 393 km² yüzölçümüne sahip olan ve deniz seviyesinden 1140 m yüksekte yer almaktadır. Halkın en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçenin kuzeyinde Safranbolu, kuzeybatısında Karabük İl merkezi, güneyinde Çankırı'nın Çerkeş ve Atkaracalar ilçeleri, güneydoğusunda Çankırı'nın Bayramören ilçesi, batısında Eskipazar, doğusunda ise Kastamonu'nun Araç ilçesi yer alır. Arazinin dağlık ve engebeli oluşu nedeniyle toplam 139 yerleşim birimi bulunmaktadır. İlçenin ekonomisinde en önemli payı tarım sağlar. İlçede yaşayanların önemli bir kısmı başta Kardemir olmak üzere bölgedeki sanayi kuruluşlarından emekli olmuştur. Köylerde yaşayanların büyük bölümünü emekliler oluşturmaktadır. Küçük işletmeler halinde yapılan tarımın yanında hayvancılık ve orman işçiliği de önemli geçim kaynakları arasında yer alır. Ticaret son derece sınırlıdır. İlçede iç tüketime yönelik tarım yoktur. Toprağın çok engebeli olması sebebiyle istenilen düzeyde üretim artışı sağlanamamıştır. Genel olarak tarımsal ürün hububata dayanmakta, özellikle buğday ve arpa ekimi yapılmaktadır. İlçe ve köylerdeki arazi yapısının engebeli ve dağlık oluşu nedeniyle tarıma elverişli araziler oldukça sınırlıdır. İlçede hayvan çeşitliliği bulunmamaktadır. İlçe merkezi ve köylerdeki hayvancılık ve elde edilen hayvan ürünleri daha çok bireysel ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir. Ağaç türleri olarak karaçam, sarıçam, kızılçam, meşe ve kayın bulunmaktadır.

Ovacık Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 5.085 kişiden oluşur. Bu nüfusun %47,7’sini erkekler ve %52,3’ünü kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 3.080’dir. İlçenin önceki yıla göre nüfus artış oranı %65,10 iken nüfus artış miktarı ise 2.005’dir. 

Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Ovacık kiralık ev arayışlarında listeleme sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Ovacık Kiralık Daire Arayışında Olanlara İlçedeki Güzellikler

Ovacık ilçesi özellikle yaylaları meşhurdur. Her temmuz ayında bölgede çeşitli şenlikler yapılmaktadır.  Kaya mezarları,  Pürçükören köyünde kayalar oyulmuş 4 adet mezar bulunmaktadır. Mezarların kime ait olunduğu bilinmemektedir. Bu mezarlar Karain Kaya mezarları olarak da bilinmektedir. Ayrıca Yürekören Köyünde 3 adet Tümülüs bulunmaktadır. Boduroğlu Yaylası, İlçede bulunan bu yayla da her temmuz ayında çeşitli şenlikler yapılmaktadır. Burada doğal güzelliklere doyamayacağınız bir manzara vardır. Burada çadırlar kurup doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca ilçede Ganibeyler Yaylası ve Çalı Yaylası da bulunmaktadır. Burada mesire vardır. Lidya Kral Mezarı, Ovacık ilçesi Karakoyunlu Mahallesinde bulunur. Lidya dönemine ait bir kral mezarıdır.  İlçenin bu güzel yayları size Ovacık kiralık daire arayışınızda fikir edinebilme fırsatı sağlar.

Farklı dönem ve yerlerde değişen fiyatlarıyla siz de kendi bütçenize, istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olan evi bulabilmek için Ovacık sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Ovacık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.