/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Digorcancel
Karscancel

Kars Digor Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Digor Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Digor kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Digor Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kars ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Digor ilçesinin doğusunda Ermenistan, kuzeyinde ve batısında Kars ilinin merkez ilçesi, güneyinde ise Kağızman ilçesi yer almaktadır. Digor kiralık ev arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe topraklarının tamamı Erzurum-Kars Platosu’nun doğu ucunda yer almaktadır. İlçenin kuzey yarısında yer alan kıvrımlı dağlık alanlar ilçedeki toprakların bir kısmının engebeli olmasına eden olmuştur. İlçe içerisinde önemli dağlar yer almaktadırlar. Bu dağlardan en önemlisi Yağlıca Dağı’dır. Yağlıca Dağı’nın eteklerinde yer alan Arpaçay ilçe için oldukça önemlidir. İlçede yer alan Başköy Yaylası ise yaylacılık ve hayvancılık faaliyetleri açısından oldukça önemlidir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında genellikle hububat ürünleri yetiştirilmekte olup bu ürünler bölge halkının ihtiyaçlarına ancak yetmektedir. Hayvancılık faaliyetlerinde ise et besiciliği ön plandadır. Bu kapsamda ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Bölgede yaşayan yerel halk geçimini bu faaliyetlerle sağlamanın yanı sıra komşu ilçelerdeki sanayi fabrikalarında da çalışabilmektedirler. Digor kiralık daire arayan vatandaşlar ilçede yapılan hayvancılık faaliyetlerinin son dönemlerde modernleşme eğiliminde olduğunu gözlemlemektedirler.

Digor Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 282’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 52,25’ini (11 bin 643) erkek, yüzde 47,75’ini (10 bin 639) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Digor kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 1 adet mahalle ve 37 adet köy bulunmaktadır. Digor kiralık konut arayışında bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Merkez Mahallesi, Alem Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıbaşköy, Bacalı Köyü, Başköy Köyü, Bayırbağı Köyü, Bostankale Köyü, Celalköy Köyü, Çatak Köyü, Derinöz Köyü, Dolaylı Köyü, Düzgeçit Köyü, Eren Köyü, Gülhayran Köyü, Halıkışla Köyü, Hasancan Köyü, Hisarönü Köyü, Karabağ Köyü, Karakale Köyü, Kilittaşı Köyü, Kocaköy Köyü, Köseler Köyü, Mahirbey Köyü, Oyuklu Köyü, Saklıca Köyü, Sorguçkavak Köyü, Sorkunlu Köyü, Şatıroğlu Köyü, Şenol Köyü, Şirinköy Köyü, Türkmeşen Köyü, Uzunkaya Köyü, Varlı Köyü, Yağlıca Köyü, Yaylacık Köyü, Yemençayır Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kars Digor ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kars Digor uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.