/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Selimcancel

Kars Selim Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Selim Kiralık Daire Arayan İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Selim kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Selim Kiralık Daire Arayanlara İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kars ilinin Selim ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin Türklerin hakimiyetine girişi ise 1071 Malazgirt Zaferi ile olmuştur. Sonrasındaki süreçte ise Türklerin bölgedeki hakimiyeti günümüze kadar devam etmiştir. Kars Selim kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Doğu Anadolu Bölgesi’nin en yüksek yaylaları üzerinden yer almaktadır. Erzurum ilinin kuzey kesimlerinden Çıldır Gölü’ne kadar uzanan Allahuekber Dağları ve Kızılgedik Dağları ilçenin kuzey kesimlerine kadar uzanmaktadır. İlçenin güneyinde Aladağ- Akbaba Dağı ve Karanlık Dere, batısında Sarıkamış Ormanları ve Kumru Dağı, güneyinde Kağızman ilçesi, doğusunda Kars ili ve Kars Ovası, yer almaktadır. İlçede sert bir karasal iklim hakimdir. Bu nedenle yetiştirilen tarım ürünleri oldukça kısıtlı olup başlıca hububat ve sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede yaşayan halk tarım faaliyetleri dışında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenerek geçimini sağlamaktadır.

Selim Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 231’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 51,45’ini (11 bin 953) erkek, yüzde 48,55’ini (11 bin 278) kadın oluşturmaktadır. Selim kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 53 adet köy bulunmaktadır. Selim kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Akçakale Köyü, Akpınar Köyü, Akyar Köyü, Alisofu Köyü, Aşağıdamlapınar Köyü, Aşağıkotanlı Köyü, Başköy Köyü, Bayburt Köyü, Baykara Köyü, Benliahmet Köyü, Beyköy Köyü, Bozkuş Köyü, Bölükbaş Köyü, Büyük Oluklu Köyü, Büyükdere Köyü, Cavlak Köyü, Çaybaşı Köyü, Çıplaklı Köyü, Darboğaz Köyü, Dölbentli Köyü, Eskigazi Köyü, Eskigeçit Köyü, Gelinalan Köyü, Hasbey Köyü, Gürbüzler Köyü, İğdir Köyü, Kamışlı Köyü, Karaçayır Köyü, Karahamza Köyü, Karakale Köyü, Katranlı Köyü, Kaynarlı Köyü, Kekeç Köyü, Kırkpınar Köyü, Koşapınar Köyü, Koyunyurdu Köyü, Laloğlu Köyü, Mollamustafa Köyü, Oluklu Köyü, Ortakale Köyü, Sarıgün Köyü, Söğütlü Köyü, Tozluca Köyü, Tuygun Köyü, Yalnızçam Köyü, Yamaçlı Köyü, Yassıca Köyü, Yaylacık Köyü, Yenice Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yolgeçmez Köyü, Yukarıdamlapınar Köyü ve Yukarıkotanlı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kars Selim ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kars Selim de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Selim Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.