/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozkurtcancel

Kastamonu Bozkurt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bozkurt Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kazımkarabekir kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bozkurt Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ilinin kuzeyinde Karadeniz kıyısında yer alan Bozkurt ilçesinin merkezi denizden 2 kilometre içeride bulunan Ezine Çayı Vadisi üzerinde kurulmuştur. İlçenin eski adı Pazaryeri’dir. İlçeye bu isim eski dönemlerde ilçede kurulan büyük pazar yerlerinden ötürü verilmiştir. İlçenin kuzeyinde Karadeniz ve Abana, güneyinde Küre ve Devrekani, doğusunda Çatalzeytin, batısında ise İnebolu ilinin ilçeleri yer almaktadır. Kastamonu Bozkurt kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin yüzölçümü 296 kilometrekare olup denizden yüksekliği 30 metredir. Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede Ezine ve İlişi isimli 2 önemli çay yer almaktadır. İlişi Çayı’nın uzunluğu yaklaşık olarak 40 kilometre olarak bilinirken, Ezine Çayı’nın ise 30 kilometrelik bir uzunluğa sahip olduğu bilinmektedir. Dağlık araziler bakımından da oldukça zengin olan ilçede önemli dağlar yer almaktadır. Bu dağların yüksekliği yer yer 1300 metreyi bulmaktadır. İlçede bulunan dağlardan başlıcaları; Yaralıgöz Dağı, Göynük Dağı, Belen Tepesi, Hene Tepesi, Yılmaz Tepesi, Karabalçık Tepesi ve Irmalı Tepesi’dir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında genellikle sulu tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Bozkurt Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 920’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,42’sini (5 bin 2) erkek, yüzde 49,98’ini (4 bin 918) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bozkurt kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 32 adet köy bulunmaktadır. Bozkurt kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Hamza Mahallesi, Merkez Mahallesi, Şen Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yüksek Mahallesi, Alantepe Köyü, Ambarcılar Köyü, Bayramgazi Köyü, Beldeğirmen Köyü, Çiçekyayla Köyü, Darsu Köyü, Dursun Köyü, Görentaş Köyü, Güngören Köyü, Günvakti Köyü, Işığan Köyü, İbrahim Köyü, İlişi Köyü, İnceyazı Köyü, Kayalar Köyü, Kestanesökü Köyü, Keşlik Köyü, Kızılcaelma Köyü, Kirazsökü Köyü, Kocaçam Köyü, Koşmapınar Köyü, Köseali Köyü, Kutluca Köyü, Mamatlar Köyü, Ortasökü Köyü, Sakızcılar Köyü, Sarıçiçek Köyü, Şeyhoğlu Köyü, Tezcan Köyü, Ulu Köyü, Yaşarlı Köyü ve Yaylatepe Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kastamonu Bozkurt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kastamonu Bozkurt da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bozkurt Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.