/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cidecancel

Kastamonu Cide Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Cide Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ev aramak artık EmlakJet sayesinde çok kolay. İhtiyaç ve isteklerinize uyan evi bulmak için sadece listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. Cide kiralık daire bakarken de size yol göstermesi için ilçenin turizminden emlak piyasasına kadar birçok noktayı bu yazıda bir araya getirdik. Cide Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Kastamonu iline bağlı bir ilçe olan Cide, kuzeyinde Karadeniz, kuzeydoğusunda Doğanyurt, doğusunda Şenpazar, güneyinde Azdavay ve Pınarbaşı ilçeleri, batısında Bartın iline bağlı Kurucaşile ilçesi ile çevrilidir. Cide’nin ovalık alanları oldukça sınırlıdır. Toprakları çok sayıda çay ve derelerle bölünmüştür. İlçenin güney ve güneydoğusunda Küre Dağları'nın uzantıları yer alır. Kuzeyde kıyıya yakın kesimlerde kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanan Kestane Dağı bulunmaktadır. İlçenin en önemli akarsuyu Devrekâni Çayı olup, kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda akar. Bu çay ilçe topraklarını geçerek Karadeniz’e dökülür. Kastamonu’ya 148 kilometre uzaklıktadır. Cide’nin ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu kesinlik kazanamamıştır. Ancak Homeros’un İlyada isimli eserinde Cide’nin ismi geçmektedir. İlçede günümüze gelebilen tarihi eserler arasında; Roma ve Bizans dönemine ait kale kalıntıları, Türk sivil mimari örneklerinden Rıfat Ilgaz evi bulunmaktadır. İlçede yazları serin, kışları ise fazla soğuk olmayan, her mevsim yağışlı Karadeniz iklimi hakimdir. Kışın en düşük ortalama sıcaklık şubat ayında 5,2 santigrat derece, yazın ise 22 derecedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,3 derecedir. Yıllık toplam yağış 1228 mm civarındadır. Engebeli arazi yapısı yüzünden yağış ve sıcaklıkta iç kesimlere doğru gidildikçe azalma görülür. Gece -gündüz sıcaklık farkı azdır.

Cide Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Doğal Güzellikleri

Cide'de gezilecek yerler ve doğal güzellikler açısında oldukça zengin bir ilçemizdir. Ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Cide’yi ziyaretlerinizde yapabilecekleriniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Cide tarihi boyunca ipek yolu üzerinde önemli bir liman olma özelliği taşımıştır. Cide’de gezilmesi gereken tarihi yerler arasında çok sayıda kale bulunmaktadır. Cide’de bulunan tarihi kaleler roma ve Bizans dönemlerinden kalmış eserlerdir. Cide’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazıları şu şekildedir; Kerempe Feneri, İlyas Köy ’de ağaçlıklar arasında bulunan küçük bir fenerdir. Denizden 82 metre yükseklikte bulunan fener 1884 yılında inşa edilmiştir. Çoban kalesi, denizden 50 ile 60 metre yükseklikte bulunan kale roma döneminde tabii bir kaya üzerine yapılmıştır. Timle Kalesi, denizden 100 metre yüksekliğe yapılmış olan tarihi kale Bizans dönemine aittir. Gazallı Kalesi, Bizans dönemine ait olan kaleler arasında bulunan tarihi eser Köseli köyünde bulunmaktadır. Gazallı kalesi bir burun üzerine kurulmuştur. Okçu Kalesi, Okçular köyünde bulunan kalenin hangi döneme ait olduğu tam olarak bilinmemektedir. Doğal bir kayanın üzerine kurulmuş olan kale Cide de bulunan sayısız tarihi kalelerden birisidir. Eğer ev alırken istediğiniz kriterlere uygun olan evi bulmak istiyorsanız örneğin Cide eşyalı kiralık daire gibi seçeneklerle sitemizden aratabilirsiniz.  

Cide Kiralık Daire Fiyatları

Cide kiralık daire piyasasını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgedeki evlerin ortalama alanları 120 metrekareden oluşur. Cide kiralık konut fiyatları ise ortalama 635 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen kira bedeli de 5 TL’dir. İlçedeki kiralık dairelerin alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama kira bedelleri ise aşağıdaki gibidir.

• 2+1, 100 metrekare bir konut kirası 562 Türk Lirası ve

• 3+1, 125 metrekare bir konut kirası 612 Türk Lirasıdır.

Siz de eğer ev arayışınızda bu ilçeyi tercih etmeyi düşünüyorsanız ilgili ilanlar EmlakJet sayesinde sadece bir tık uzaklıkta. Bütçenizi de oluşturduysanız isteklerinize uyan olan evi Cide kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımızdan vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Cide Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.