/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dadaycancel

Kastamonu Daday Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Daday Kiralık Daire Tercihinde Bulunacaklara Bölge Rehberi

Daday kiralık daire ilanlarına EmlakJet sayesinde ulaşmak çok kolay. İlgili ilanlara bakarken de bölge hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için bir avantaj. Daday Kastamonu ilinin kuzeybatısında yer alan bir ilçedir. Kastamonu il merkezine 34 kilometre uzaklıktadır. Fatih Sultan Mehmet devrinde Osmanlı topraklarına katılan İlçede 1891'de inşa edilmiş tarihi bir hükümet konağı vardır. Halkın büyük çoğunluğunu geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlar. Halkın geçim kaynağı çiftçilik, ormancılık, hayvancılık ve el sanatları, ahşap ürünleri sanayi olarak belirginleşmektedir. İklimi tipik karasal iklimdir. Kış ayları genellikle kar yağışlı ilkbahar ve sonbahar ise keskin soğuktur. Yazları ise sıcak ve çoğunlukla kurak geçmektedir. Arazi yapısı açısından çok verimli topraklara sahip değildir. Ormanlarla çevrili oluşu ekilebilir arazi bakımından Dadayı sınırlamaktadır. Ayrıca İlçe engebeli bir yapıya sahiptir. Sulama imkânları sınırlıdır. Yumurtacı ve Taşçılar isminde iki gölete sahiptir. Süt üretimi belli başlı geçim kaynaklarından birisidir. Tarım bitkileri Arpa-buğday-çavdar, yonca, korunga şeklinde ekim alanı bulmaktadır. İkliminin karasal oluşu bu bitkilerin verimini olumsuz yönde etkilemektedir. Baklagiller ise ev tüketimine yönelik olarak üretilmektedir. Elma, armut ve sınırlı sayıda meyveye sahip bir bitki faunasına sahiptir. Keskin soğuklar ve ilkbahar da yaşanan don olayı sebze ve meyvecilik üzerinde önemli olumsuzluklara yol açmaktadır. Hayvancılık alanında büyük baş hayvancılık köylerde yaygın olarak yapılmaktadır.

Daday Kiralık Daire Gezi Bakanlara Gezi Rehberi

Yemyeşil doğaya sahip güzel bir ilçede çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. İlçede yer alan gezilecek yerler için mutlaka bir gezi planı ayarlamalısınız. Balaban Konağı, Daday ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İncecik köyüne bağlı çiftlik mahallesinde bulunmaktadır. 1632 yıllarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Osmanlı mimarisine özgü ahşap işlemeleri ile dikkat çekmektedir. Seyidi Bey Konağı, Daday ilçesinde yer almaktadır. 1925 yılında Mustafa Kemal Atatürk burada bir müddet misafir olarak kalmıştır. Bundan dolayı tarihi açıdan büyük önem sahiptir. Günümüzde ziyarete açık olan bu konak ahşap işlemeleri ile dikkat çekmektedir. Kaya Mezarları, Daday ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta İnciğez Köyünde bulunmaktadır. Daday çayının güney Yamacında dik olan kayalara oyularak yapılmıştır. Bizans Dönemine ait olduğunu tahmin edilmektedir. Üç katlı olan bu kayalar içinde bulunan odalardan kaya Mezarlarından çok kaya evlerine benzemektedir. Taşlıbayır Sarkıt Mağaraları, Daday ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta Akılçalman Köyünde Hızar Deresi mevkiinde yer almaktadır. Mağara içinde bulunan beyaz renkli sarkıtları ile dikkat çekmekte ve yer altı su kaynaklarının toplandı doğal bir mağaradır. Bu mağara turizm açısından büyük öneme sahiptir. Bezikan Gölü, Taşçılar Göleti ve Yumurtacı Göletini de ziyaret edebilirsiniz. Siz de bu ilçede ev bakmak için Daday kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daday Kiralık Daire Emlak Piyasası

İlçeden ev kiralamadan önce kiralanacak evin kendi bedelini karşılayıp karşılamadığını bilmek önemlidir. Bir eve hak ettiğinden fazlasını vermemeniz için ilçe genelindeki ortalama kiralık konut fiyatlarını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 120 metrekareden oluşur. Daday kiralık daire fiyatları 588 Türk Lirasına denk gelir. Birim kira fiyatı ortalama 5 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ve kira için bütçenizi belirlediyseniz EmlakJet üzerindeki ilanlara dilediğiniz anda ve yerde göz atabilirsiniz. Size en uygun olan kiralık daireyi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Kastamonu Daday ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Daday Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.