/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Devrekanicancel

Kastamonu Devrekani Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Devrekani Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Devrekani kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Devrekani Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Batı Karadeniz Bölgesi’nde Kastamonu ilçesi sınırları içerisinde yer alan Devrani ilçesinin doğusunda Taşköprü, batısında Seydiler ve Küre ilçeleri, kuzeyinde İnebolu, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçeleri, güneyinde ise Kastamonu Merkez ilçesi yer almaktadır. Devrekani kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve su kaynakları ile yakından ilgilenmektedir. Su kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede bir adet suni baraj gölü, iki adet gölet ve bir adet baraj gölü yer almaktadır. İlçe ekonomisinin sürdürülebilirliği açısından da oldukça önemli olan bu su kaynakları bölgedeki tarım arazilerinin sulanmasının yanı sıra balıkçılık faaliyetlerinde de kullanılmaktadır. Bu su kaynaklarında ördek ve angut türleri ile sazan, aynalı sazan ve tatlı su kefali gibi balık türleri yaşamaktadır. İlçenöin kuzey kesimlerinde yüksek platolar yer almaktadır. Bu platoların bulunduğu dağlardan başlıcaları;

  • Görve Dağı
  • Bebek Dağları 
  • Göynük Dağı’dır.

Devrekani Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 482’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,01’ini (6 bin 743) erkek, yüzde 49,99’unu (6 bin 739) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Devrekani kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 54 adet köy bulunmaktadır. Devrekani kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Ahiçelebi Mahallesi, Çayırcık Mahallesi, Etçiler Mahallesi, İsmailbey Mahallesi, Kadirbey Mahallesi, Kurtşeyh Mahallesi, Mütevelli Mahallesi, Sazyaka Mahallesi, Ahlatçık Köyü, Akçapınar Köyü, Akdoğan Köyü, Akmescit Köyü, Alaçay Köyü, Alçılar Köyü, Alınören Köyü, Arslanbey Köyü, Asarcık Köyü, Balabanlar Köyü, Baltacak Köyü, Başakpınar Köyü, Başakpınartepe Köyü, Belovacık Köyü, Bıngıldayık Köyü, Bozarmut Köyü, Bozkoca Köyü, Bozkocatepe Köyü, Çatak Köyü, Çavuşlu Köyü, Çontay Köyü, Çorbacı Köyü, Çörekçi Köyü, Doğuörgüncünler Köyü, Elmalıtekke Köyü, Erenler Köyü, Fakılar Köyü, Göynükören Köyü, Habeşli Köyü, Hasırlı Köyü, İnciğez Köyü, Kadıoğlu Köyü, Kanlıabat Köyü, Karaçam Köyü, Karayazıcılar Köyü, Kasaplar Köyü, Kınık Köyü, Kızacık Köyü, Kurt Köyü, Kuz Köyü, Laçin Köyü, Örenbaşı Köyü, Pınarözü Köyü, Saraydurak Köyü, Sarıyonca Köyü, Sarpunalınca Köyü, Selhattin Köyü, Sinantekke Köyü, Şenlik Köyü, Şeyhbali Köyü, Tekkekızıllar Köyü, Ulamış Köyü, Yazıbelen Köyü ve Yazıhisar Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kastamonu Devrekani ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kastamonu Devrekani de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Devrekani Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.